X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 21 آبان 1398
دوره تخصصی راهنمایی و مشورت دهی خانواده
فرصت استثنایی ویژه طلاب، معلمان، مربیان و دیگر فعالان فرهنگی (خواهر و برادر)
سه شنبه 21 آبان 1398
دوره جامع خانواده
فرصت استثنایی ویژه طلاب، معلمان، مربیان ودیگر فعالان فرهنگی (خواهر و برادر)
سه شنبه 21 آبان 1398
دیدار و گفتگوی معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) سرکار خانم دکتر حقانی با ریاست مؤسسه آل یاسین
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) سرکار خانم دکتر حقانی با ریاست مؤسسه آل یاسین دیدار و گفتگو کردند.
دوشنبه 20 آبان 1398
کارگاه سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت 7
کارگاه آموزشی سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت با مشارکت مؤسسه سبک زندگی آل یاسین و مدرسه تخصصی قرآن و عترت خراسان، در مشهد برگزار شد.
يکشنبه 19 آبان 1398
کارگاه زندگی آرام
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ جلسات کارگاه زندگی آرام با موضوع «مهارت‌های کنترل ذهن» توسط مؤسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.


به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 11 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر شد

جلد 11 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر شد:

به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 11 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 11 از مجموعه سبک زندگی رضوی با عنوان « سیره فردی » با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر شد.

زندگی سراسر برکت و خیر امام رضا (ع) که نمونه یک انسان کامل و زادۀ خانه پرفروغ وحی است، آموزه‌های ارزشمندی در زمینه سلوک عبادی یک مسلمان در اختیار قرار می‌دهد. در نوشتار پیش روی کوشش شده ابعاد فردی زندگانی امام رضا(ع) در پنج سطح بررسی شود؛ سطح اول ناظر به سلوک عبادی ایشان است که با عنوان‌هایی چون نماز، روزه، سجده، اعتکاف، ذکر، مناجات، دعا و تقوای الهی گردآوری شده است. در سطح دوم مباحثی مانند آداب سلام کردن، تواضع، صبر، عفو، بخشش و آداب آن، میانه‌روی و اعتدال، اخلاص و حیا، حفظ حقوق دیگران، نفع‌رسانی به دیگران، شکرگزاری، مهمان‌نوازی، آرامش و شادی بیان خواهد شد. در سطح سوم از سیره فردی زندگانی امام رضا (ع) مسائل مرتبط با خانواده همچون ازدواج و آداب آن، شیوه برخورد با اعضای خانواده، مدیریت اقتصادی و رفاه خانواده، تربیت فرزند، آداب زناشویی و توجه به همسایگان بررسی شده است. سطح بعدی دربردارنده مباحث مرتبط با تغذیه و پوشش ازجمله آداب تغذیه، آداب سفره و آداب پوشش، اعم از انتخاب نوع و رنگ لباس و آراستگی از منظر امام(ع) است. فصل آخر این کتاب به مباحث سیاحت، استراحت، اوقات فراغت و طبابت اختصاص دارد. در این سطح از سیره فردی امام رضا(ع) روایات و شیوه زندگانی ایشان در قالب آداب مرتبط با سیر و سفر، چگونگی گذران اوقات فراغت، آداب مرتبط با استراحت و آسودگی و مسئله طبابت تبیین و توضیح داده می‌شود.
گفتنی است پیش از این، 10 جلد از مجموعه سبک زندگی رضوی به قلم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمّدتقی فعّالی با موضوعات «روابط میان فردی»، «مناسبات اجتماعی»، «زن و خانواده»، «بهداشت غذا و تغذیه»، «بهداشت بدن و محیط زیست»، «زندگی معنوی»، «بینش‌ها و ارزش‌ها»، «سنن الرضا (ع)»، «همسرداری» و«تربیت فرزند » به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی و بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر گردیده است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج