X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 19 آذر 1397
برگزاری دوره‌های تربیت مربی مهارت‌های زندگی و خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی، موسسه سبک زندگی آل یاسین با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه علمیه دوره‌ تربیت مربی «مهارت‌های زندگی با رویکرد سبک زندگی»، دوره تربیت مربی «خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی» و دوره عمومی «مهارت‌های سبک زندگی اسلامی» را برگزار می کند.
شنبه 17 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی از مجموعه کرسی‌های آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد.
دوشنبه 12 آذر 1397
کارگاه سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت 5
کارگاه آموزشی سبک‌زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت با مشارکت موسسه سبک‌زندگی آل یاسین و مدرسه تخصصی قرآن و عترت خراسان، در مشهد برگزار شد.
يکشنبه 11 آذر 1397
کار ترجمه کتاب «روان شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» آغاز شد.
ترجمه کتاب «روان‌شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» اثر کنت پارگامنت توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی و دکتر امیر قربانی آغاز شده است.
شنبه 10 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.


کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «چیستی، چرایی و چگونگی طب اسلامی»

پژوهشکده سبک زندگی اسلامی با همکاری کمیته مرکزی کرسی های آزاداندیشی حوزه های علمیه برگزار کرد:

کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «چیستی، چرایی و چگونگی طب اسلامی»

دومین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «چیستی، چرایی و چگونگی طب اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی اسلامی؛ در این کرسی ارائه نظر، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی اخوان به ارائه دیدگاه‌های علمی خود در موضوع «چیستی، چرایی و چگونگی طب اسلامی» پرداخت و پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباس علی واشیان به نقد این نظریه و مباحث مطرح شده پرداخت. 
حجت الاسلام و المسلمین محمد علی اخوان در ابتدای این بحث به مجموعه 40 جلدی کتاب‌های حکیم باشید و توفیق چاپ 12 جلد از آن اشاره کرد. نقطة عطف بیانات حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی اخوان، در این کرسی، طب اسلامی بود که نام دیگر آن طب وحیانی می باشد. 
در ادامه به این نکته اشاره شد که طب اسلامی را پیامبر(ص) احیا کرد و سلامت روح و جسم و سلامت معنوی هم در همین طب جای دارد و خداوند این طب را برای هدایت بشر فرستاده است. حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی اخوان در ادامه بیان دیدگاه‌های خود، به نکاتی مثل درمان با مزاج، انواع طبع، نحوه پوشش، نحوه زندگی اهل بیت(ع) و اینکه چه بپوشیم و چه بخوریم از نظر رهبری و مطالبی در خصوص طب و تربیت، اشاره کرد. پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباس علی واشیان در قالب نقد به بیان موضوعات زیر پرداخت: 
ـ عدم پرداخت روش‌مند به طب اسلامی
ـ عدم پرداخت به همه ابعاد موضوع
این کرسی آزاد اندیشی ارائه نظر، روز سه شنبه، مورخ 97/9/6، ساعت 15، در محل پژوهشکده سبک زندگی اسلامی برگزار شد.
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج