X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
چهارشنبه 28 اسفند 1398
کتاب «سبک‌های زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها» منتشر شد
به‌رغم وجود مطالعات متعدد در زمینه سبک زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها، اکثر آن‌ها تمرکز صریح و آشکار به مدل‌های تحلیلی ندارند و به‌ندرت، فرض تلاقی این دو چشم‌انداز را مدنظر قرار می‌دهند.
سه شنبه 27 اسفند 1398
کتاب سبک زندگی امام جماعت در خانواده، جامعه و مسجد
به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌ زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب سبک زندگی امام جماعت در خانواده، جامعه و مسجد توسط دکتر مهدی فدایی به اتمام رسید.
دوشنبه 26 اسفند 1398
ترجمه کتاب «روان‌شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و کاربست»
به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی اسلامی؛ ترجمه کتاب «روان‌شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و کاربست» منتشر شد.
شنبه 24 اسفند 1398
نهمین شماره نشریه علمی ـ پژوهشی پژوهشنامه سبک زندگی
نهمین شماره دوفصل نامه علمی _ پژوهشی پژوهشنامه سبک زندگی توسط پژوهشکده سبک زندگی اسلامی منتشر شد.
چهارشنبه 21 اسفند 1398
چاپ سی‌ویکم کتاب «آفتاب و سایه‌ها» منتشر شد
آنچه ضروری است اینکه محققان و اندیشمندان در مواجهه با عرفان‌های وارداتی از شرق و غرب، پاسخی صریح و شایسته به این مفاهیم غلط و مبهم ارائه کنند.


کتاب اخلاق حرفه ای

تالیف کتاب اخلاق حرفه ای به اتمام رسید:

کتاب اخلاق حرفه ای

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب اخلاق حرفه ای توسط دکتر مهدی فدایی به اتمام رسید.

زندگی غیر اخلاقی اما سرشار از کامرانی یا زندگی اخلاقی مملو از شوربختی؛ حال شما اگر قرار بر انتخاب داشتید، ترجیح می‌دادید کدامیک را برگزینید؟
دیدن برخی کسان که پایبندی اخلاقی ندارند و در عین حال زندگی‌شان خوب و خوش است، این پرسش دردناک را پیش می‌کشد: «چرا باید اخلاقی بود؟» و «آیا اصولاً اخلاقی زیستن عاقلانه است، یا نوعی ساده‌لوحی؟»
یکی از پاسخ‌ها، به پرسش چرا باید اخلاقی زیست، آن است که چون زیست اخلاقی، نشانه سلامتی روان است و هر انسان سالمی باید خواستار سلامتی باشد. از سوی دیگر، زندگی فاقد اخلاق بیانگر بیماری درون است. البته افلاطون در کتاب دهم جمهور خود پاسخ دیگری به این پرسش می‌دهد و بر پاداش اخروی و نعمات الهی تأکید می‌کند که در واقع پاسخی است دینی.
مجموع آموزه‌های اسلامی التزام اخلاق را هم به سود شخص می‌داند و هم نوعی سلامت روان و هم در نهایت عقلانیت و سرانجام نوعی ساخت آینده خود. این پاسخ بر پنج باور اصلی استوار است.
نخست آن که خداوند ناظر، شاهد و حاکم این عالم است و از رگ گردن به انسان نزدیک‌تر است.    دوم آن که هیچ چیز، چه آشکار و چه نهان، از نظرگاه او پنهان نمی‌ماند.    سوم آن که نظام عالم نظامی است عادلانه و هیچ عملی تباه نمی‌شود.   چهارم آن که هر کس نامه اعمالی دارد که در آن همه کارهای نیک و بدش ثبت می‌شود و هیچ چیز، هرچند خرد، نادیده گرفته نمی‌شود و پنجم آن که سرانجام هر کس متناسب با خوبی یا بدی که کرده است پاداش می‌گیرد یا کیفر می‌شود. 
مجموعه این پنج باور اساسی، پاسخی روشن و ساده به مؤمنان می‌دهد. چرا باید اخلاقی زیست؟ زیرا نظام عالم عادلانه است و خداوند ناظر اعمال ما است و هیچ چیز را نادیده نمی‌انگارد. در این نگرش امکان آن نیست که کسی تظاهر به اخلاقی زیستن کند اما به واقع فریبکارانه بزید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج