X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه > نشست های علمی 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نشست علمی مدیریت هزینه‌های خانواده در سبک زندگی اسلامی برگزار شد

 

نشست علمی مدیریت هزینه‌های خانواده در سبک زندگی اسلامی برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک زندگی آل یاسین؛ نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های علمی سبک زندگی اسلامی روز چهارشنبه 8 آذر 96 در موسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک زندگی آل یاسین؛ نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های علمی سبک زندگی اسلامی روز چهارشنبه 8 آذر 96 در موسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.

در این نشست که با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمد کاظم رجایی پژوهشگر برجسته اقتصاد اسلامی و عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به تفصیل موضوع «مدیریت هزینه‌های خانواده در سبک زندگی اسلامی» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی با بیان این که در اقتصاد، یکی از مسائل مطرح چگونگی تخصیص بهینه منابع در اقتصاد خانواده است اظهار داشت: بحث تقدیر معیشت از شاخصه‌های بسیار مهم اقتصاد خانواده به شمار می‌رود.

دکتر سید کاظم رجایی افزود: آنچه مهم است این است که باید اقتصاد خانواده را براساس آموزه‌های دینی به درستی تدبیر کرده و البته این وظیفه سرپرست و مدیر خانواده است که منابع محدود را براساس نیازها به خوبی تخصیص دهد.

وی اظهار داشت: در تخصیص منابع صرفاً نباید به نیازهای جسمی بسنده کرد چرا که هویت اصلی ما را روح تشکیل می‌دهد و در نگاه دینی لذت اصلی متعلق به روح و جسم توأمان است.

دکتر رجایی یکی از نمونه‌های کاربردی تخصیص بهینه منابع را، ناظر به تدبیر در خرید و مصرف مواد غذایی دانست و افزود: ما در سطح جامعه منابع مالی زیادی داریم که متأسفانه گاهی به علت سوء مدیریت و یا عدم تخصیص مناسب و بهینه از بین می‌رود.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد در حالی که ما فکر می‌کنیم مشکل ما در کشور نبود دارایی و پول است اما واقعیت آن است که ما دارایی‌های زیادی داریم که با تجمیع و استفاده بهینه از این منابع می‌توانیم گره‌های اقتصادی کشور را بگشاییم.

حجت الاسلام دکتر رجایی در ادامه افزود: ما معتقدیم با روش اسلامی و اجتهادی می‌توان به خوبی به یک مدل و الگوی مناسب در زمینه تخصیص بهینه منابع دست پیدا کرد، منتهای مراتب این مهم نیازمند شناخت عمیق است نه این که به مباحث سطحی بسنده کنیم.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج