X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > تازه های نشر > تازه های نشر 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 21 آبان 1398
دوره تخصصی راهنمایی و مشورت دهی خانواده
فرصت استثنایی ویژه طلاب، معلمان، مربیان و دیگر فعالان فرهنگی (خواهر و برادر)
سه شنبه 21 آبان 1398
دوره جامع خانواده
فرصت استثنایی ویژه طلاب، معلمان، مربیان ودیگر فعالان فرهنگی (خواهر و برادر)
سه شنبه 21 آبان 1398
دیدار و گفتگوی معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) سرکار خانم دکتر حقانی با ریاست مؤسسه آل یاسین
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ معاونت پژوهش جامعه الزهرا(س) سرکار خانم دکتر حقانی با ریاست مؤسسه آل یاسین دیدار و گفتگو کردند.
دوشنبه 20 آبان 1398
کارگاه سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت 7
کارگاه آموزشی سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت با مشارکت مؤسسه سبک زندگی آل یاسین و مدرسه تخصصی قرآن و عترت خراسان، در مشهد برگزار شد.
يکشنبه 19 آبان 1398
کارگاه زندگی آرام
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ جلسات کارگاه زندگی آرام با موضوع «مهارت‌های کنترل ذهن» توسط مؤسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.


به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 12 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر ‌شد.

جلد 12 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر ‌شد:

به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 12 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر ‌شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 12 از مجموعه سبک زندگی رضوی با عنوان « فرهنگ کار » با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر شد.

شیوه و سبک زندگی ما انسان‌ها با موضوع کار و شغلمان پیوند خورده است. بسیاری از ما برای تأمین نیازهایمان ساعت‌های زیادی از زندگی خود را صرف کار کردن می‌کنیم؛ به همین دلیل پرداختن به این موضوع از جایگاه بالا و اهمیت زیادی برخوردار است. پرداختن به موضوع کار به‌عنوان شیوه‌ای برای زندگی، مفهومی را با عنوان فرهنگ کار در پی دارد. فرهنگ کار به مجموعه شیوه‌ها و شرایط کار مطلوب اشاره دارد که به ارتقای سطح اجتماع کمک می‌کند.
این مفهوم با ابعاد مختلف تأثیرگذاری کار در زندگی هماهنگی و همخوانی دارد؛ چراکه اصطلاح «فرهنگ» نیز مجموعه اسلوب و شیوه و باورها را در ابعاد مختلف دنبال می‌کند. فرهنگ کار در جامعه کمتر تعریف شده و در زمینه کار بیشتر بر حقوق کار و کارگر و نحوه تعاملات کارفرما با کارگر پرداخته شده است.
سبک زندگی امام رضا (ع) و رویکردها و بیانات ایشان در زمینه کار و فرهنگ کار مطالب آموزنده و قابل‌توجهی در بر دارد. روایات متعددی در همه زمینه‌های فردی، اجتماعی، حقوقی، روحی و اخلاقی از ایشان نقل شده است. جلد دوازدهم از مجموعه سبک زندگی رضوی در سه فصل به موضوع کار در سبک زندگی و سیره امام رضا (ع) پرداخته است. در فصل اول، جایگاه و اهمیت کار، اهداف و فواید کار، گونه‌های کسب و کار و در فصل دوم، آداب و فرهنگ کار و کارفرمایی و نیز آداب تجارت بیان شده است. فصل پایانی کتاب نیز بیانگر شیوه‌های ارتقای فرهنگ کار است.
شایان ذکر است پیش از این، 11 جلد از مجموعه سبک زندگی رضوی به قلم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمّدتقی فعّالی با موضوعات «روابط میان فردی»، «مناسبات اجتماعی»، «زن و خانواده»، «بهداشت غذا و تغذیه»، «بهداشت بدن و محیط زیست»، «زندگی معنوی»، «بینش‌ها و ارزش‌ها»، «سنن الرضا (ع)»، «همسرداری»، « تربیت فرزند » و«سیره فردی » به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی و بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر گردیده است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج