X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


کتاب تأثیرگذاری

تالیف کتاب تأثیرگذاری به اتمام رسید:

 

کتاب تأثیرگذاری

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب تأثیرگذاری توسط پژوهشگر گرانقدر کاظم مطلبی به اتمام رسید.

تغییر و تحول، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی بشر و لازمه حرکت او به‌سوی رشد و کمال است. ازاین‌روست که دغدغه بسیاری از انسان‌ها ایجاد تغییر و اصلاح در خود و دیگران بوده است. این مهم در سایه تعامل و ارتباط اجتماعی و میان‌فردی و با استفاده از شیوه‌های کارآمد محقق خواهد شد.
رفتارهای سلامت‌محور بخش گسترده‌ای از زندگی فردی و اجتماعی ما را دربرمی‌گیرند که در سه بخش ذهنی، عاطفی و جسمی دسته‌بندی می‌شوند و گاه این رفتارها نیاز به تغییر و اصلاح دارند. دو گام می‌توان برای تغییر و اصلاح رفتار ترسیم کرد: تغییر و اصلاح خود، تغییر و اصلاح دیگران.
در فرایند تغییر و اصلاح رفتار ابزارهایی وجود دارد؛ مانند ابزار ارتباط، آموزش، اقناع، محبت، اعتماد و حیا.
گام اول که فرایندی درونی است، شیوه‌های تغییر، اصلاح و مدیریت رفتارهای ذهنی، عاطفی و جوارحی در خوشتن را شامل می شود. مهم‌ترین فنون دستیابی به تحول درونی عبارت‌اند از: تغییر باورهای ذهنی، تغییر شرایط بیرونی، همنشینی با خوبان، تقویت عنصر حیا، انفاق قلبی و توجه به پیامدهای رفتاری.
نویسنده در گام دوم یعنی ایجاد تحول در دیگران، شیوه‌های تغییر، اصلاح افکار، احساسات و رفتار دیگران، بررسی و بیان می کند که مهم‌ترین این فنون عبارت‌اند از: توجه دادن به واقعیت‌های زندگی، تصحیح و تلقین اطلاعات، خوش‌رویی، مزاح و شوخی، تقویت و پاداش، الگودهی رفتار، محروم کردن و جریمه کردن.
در پایان کتاب برخی از موانع ایجاد یا تغییر رفتار، ‌مانند جهل، ضعف اراده، رضایتمندی از وضعیت موجود، تعصب بیجا و ترس از تغییر‌ اشاره شده است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج