X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399
ترجمه کتاب دین و سلامت جامعه به پایان رسید
«دین و سلامت جامعه» بر این است تا شکاف موجود بین ادبیات آکادمیک در خصوص دین و سلامت عمومی را پر کند.
شنبه 27 ارديبهشت 1399
بازدید مدیر دفتر مطالعات، پژوهش‌ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد از مؤسسه سبک زندگی آل یاسین
حجت‌الاسلام توانا؛ مدیر دفتر مطالعات، پژوهش‌ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد از مؤسسه سبک زندگی آل یاسین بازدید کرد.
شنبه 20 ارديبهشت 1399
کتاب عشق ماندگار؛ آشنایی با اصول ازدواج موفق
ازدواج از مهم‌ترین رخدادهای زندگی انسان است. رعایت اصول و مهارت‌های لازم، موفقیتِ ازدواج و زندگی مشترک را تضمین می‌کند.
دوشنبه 15 ارديبهشت 1399
آغاز پذیرش رشته «مطالعات سبک زندگی اسلامی» سطح ۳ بدون آزمون کتبی ویژه طلاب
ثبت‌نام از داوطلبان پذیرش رشته تخصصی مطالعات سبک زندگی اسلامی سطح ۳ سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ مرکز تخصصی آل یاسین آغاز شد.
شنبه 13 ارديبهشت 1399
جلد ششم از مجموعه کتاب‌های نگاه نو
جلد ششم مجموعه نگاه نو ویژه کرسی‌های آزاداندیشی سبک زندگی اسلامی سال 1398 منتشر می‌شود.


کتاب انقلاب اسلامی و سبک زندگی

پروژه کتاب انقلاب اسلامی و سبک زندگی به اتمام رسید:

کتاب انقلاب اسلامی و سبک زندگی

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ پروژه کتاب انقلاب اسلامی و سبک زندگی توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی به اتمام رسید.

کتاب «انقلاب اسلامی و سبک زندگی» با هدف بررسی تاثیرات و تاثرات انقلاب اسلامی و سبک زندگی، در قالب سه فصل جمع‌آوری شده است. در فصل نخست، با عنوان «چیستی انقلاب اسلامی و سبک زندگی» به مفاهیم اصلی انقلاب و سبک زندگی پرداخته شده است و گونه‌های مختلف انقلاب، خصوصیات و اهداف اصلی انقلاب، و در ادامه، ماهیت سبک زندگی، روش‌شناسی، اهداف، قلمرو سبک زندگی، و سبک زندگی اسلامی، و سبک زندگی انقلابی با اصول و مولفه‌های آن تبیین گردیده است. بخش پایانی فصل اول ناظر به آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) می‌باشد.
 فصل دوم با عنوان «جایگاه سبک زندگی در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی»، به عوامل پیدایی و سبک ساز موثر بر حدوث انقلاب در حوزه فردی، خانوادگی و اجتماعی و نهادهای سازمانی ـ فرهنگی اشاره شده است. در پایان، عوامل سبک‌مند تداوم و پویایی انقلاب اسلامی در سه حیطه ارزشی، بینشی و رفتاری مورد بررسی قرار گرفته است. در فصل سوم، «تاثیر انقلاب اسلامی بر سبک زندگی» مورد بررسی قرار گرفته است. در این فصل با ذکر نمونه‌هایی به تبیین نقش انقلاب اسلامی در سبک زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، دینی و فرهنگی، پرداخته شده است. در ادامه، برخی دیگر از مولفه‌های مرتبط با سبک زندگی شامل آداب اخلاقی، نقش بانوان در جامعه، تعلیم و تربیت، حوزه اقتصاد، رسانه و مطبوعات، پیشرفت‌های علمی نظامی و آبادانی کشور تبیین شده‌اند.
فصل پایانی این کتاب به بررسی «تاثیر انقلاب اسلامی ایران در سطح بین الملل» پرداخته است. در این فصل، مفهوم صدور انقلاب اسلامی به همراه اهداف، الزامات و ابزار آن، تشریح شده و تاثیر انقلاب اسلامی بر شاخص‌های بین‌المللی سبک زندگی اسلامی، گستره بازتاب‌های نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه و جهان و الگوگیری نظامات مختلف از این رویداد مبارک در ایران نشان داده شده است.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج