X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 19 آذر 1397
برگزاری دوره‌های تربیت مربی مهارت‌های زندگی و خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی، موسسه سبک زندگی آل یاسین با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه علمیه دوره‌ تربیت مربی «مهارت‌های زندگی با رویکرد سبک زندگی»، دوره تربیت مربی «خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی» و دوره عمومی «مهارت‌های سبک زندگی اسلامی» را برگزار می کند.
شنبه 17 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی از مجموعه کرسی‌های آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد.
دوشنبه 12 آذر 1397
کارگاه سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت 5
کارگاه آموزشی سبک‌زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت با مشارکت موسسه سبک‌زندگی آل یاسین و مدرسه تخصصی قرآن و عترت خراسان، در مشهد برگزار شد.
يکشنبه 11 آذر 1397
کار ترجمه کتاب «روان شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» آغاز شد.
ترجمه کتاب «روان‌شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» اثر کنت پارگامنت توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی و دکتر امیر قربانی آغاز شده است.
شنبه 10 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.


بررسی و تصویب سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی

در طی سه جلسه سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی در مقطع سطح سه بررسی و تصویب شد.

بررسی و تصویب سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی

طی سه جلسه با حضور آقایان دکتر فعالی، دکتر آذربایجانی، دکتر بستان، دکتر شریفی، دکتر شرف الدین و حجت الاسلام رفیعی اعضا گروه بررسی سرفصل رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی، سرفصل‌های این رشته در مقطع سطح سه بررسی و تصویب گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی مرکز تخصّصی آل یاسین؛ در این جلسات که در محل مرکز تخصصی آل یاسین برگزار شد، سرفصل‌های رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. 
سطح سه رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی، سومین مقطع از تحصیلات حوزوی و یکی از رشته‌های درختواره حوزه دانشی علوم اجتماعی است که در آن طلاب ضمن فراگیری دروس تخصّصی، توانایی تدریس، تحقیق و پژوهش و پاسخ‌گویی به نیازها و شبهات مربوط به این رشته را پیدا می‌کنند و در پایان موفق به دریافت دانش‌نامه سطح سه این رشته می‌شوند. 
سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی به شرح ذیل به تصویب اعضاء رسید: 
دروس پیش‌نیاز 14 واحد شامل: مبانی جامعه‌شناسی، مفاهیم اساسی جامعه‌شناسی، روان‌شناسی عمومی، روان‌شناسی رشد، روان‌شناسی شخصیت، روان‌‌شناسی اجتماعی و شیوه‌های استنباط از قرآن و حدیث
دروس عمومی 36 واحد شامل: فقه، اصول، عربی معاصر، روش تحقیق پیشرفته و روش تدریس
دروس تخصّصی 56 واحد شامل: آشنایی با کلیات سبک زندگی، مبانی سبک زندگی اسلامی(1)، مبانی سبک زندگی اسلامی(2)، سبک زندگی از منظر قرآن، سبک زندگی از منظر حدیث و سیره، سبک زندگی از منظر ادعیه و مناجات، نظریه‌های اندیشمندان مسلمان، نظریه‌های اندیشمندان غیرمسلمان، روش‌شناسی مطالعات سبک زندگی، عوامل سبک‌ساز، مطالعات سبک زندگی و علوم نقلی اسلامی، مطالعات سبک زندگی و علوم عقلی اسلامی، ارتباطات میان فرهنگی و سبک زندگی، سیاست‌گذاری فرهنگی و سبک زندگی، سبک زندگی فردی، سبک زندگی خانوادگی، سبک زندگی اجتماعی، شیوه‌‌های اصلاح و تغییر سبک زندگی، انقلاب اسلامی و سبک زندگی، روان‌شناسی دین و معنویت، خرده فرهنگ‌ها و سبک زندگی، آسیب‌شناسی سبک زندگی ایرانیان و راهکارها، رسانه‌ و سبک زندگی، جامعه‌‌شناسی دگرگونی‌های فرهنگی و اجتماعی و جامعه‌‌شناسی قشرها و نابرابری‌‌های اجتماعی. 
پایان‌نامه: 6 واحد 
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج