X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > اخبار موسسه 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
يکشنبه 22 تير 1399
تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی
مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی توسط موسسه آل یاسین تدوین می‌شود.
شنبه 21 تير 1399
مرکز تخصصی آل یاسین برای برگزاری رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی دریافت کرد
شورای گسترش حوزه های علیمه با برگزاری رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی کرد.
پنج شنبه 19 تير 1399
خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خرید مجموعه 4 جلدی راز ثروت از موسسه توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور صورت گرفت.
چهارشنبه 18 تير 1399
دیدار و گفتگوی مدیر شبکه جهانی ثامن با ریاست مؤسسه سبک زندگی
هر چه می‌توانید کارهایتان به خصوص «سبک زندگی» را ایجابی کنید. مردم از کارهای سلبی خسته شده‌اند و جهان اسلام دیگر تاب جنگ ندارد.
يکشنبه 15 تير 1399
آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
امتحانات پایانی رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین از شنبه 14 تیرماه آغاز و تا یکم مرداد ادامه دارد.


دفتر سوم از مجموعه همسفر با یک عابر به بازار آمد

توسط نشر تیماس/

دفتر سوم از مجموعه همسفر با یک عابر به بازار آمد

دفتر سوم مجموعه «همسفر با یک عابر» که دربردارنده رازهای زندگی یوسف پیامبر (علیه السلام) است، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک زندگی آل‌یاسین، سومین دفتر از مجموعه «همسفر با یک عابر» که دربردارنده رازهای زندگی یوسف پیامبر (علیه السلام) است، توسط نشر تیماس منتشر شد.

این اثر که تألیف حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی است، رسالتش بیان رازها و پشت صحنه‌های زندگی یوسف پیامبر (علیه السلام) است. شیوه این اثر آن است که در ابتدا، هر آیه به همراه مضمون آن ذکر شده و ذیل هر آیه عبرت‌ها، مثال‌ها و تمرین‌هایی که راهنمایی خواننده برای عینیت‌بخشی به یک زندگی زیبا و نیل به آرامش و پیروزی حقیقی است، بیان می‌گردد.

دفتر سوم مجموعه همسفر با یک عابر که در 192صفحه تنظیم شده شامل آیات 36 تا 54 سوره یوسف (علیه السلام)  است که دربردارنده ده ها راز از زیباترین قصه قرآنی است.

در بخشی از دیباچه این کتاب آمده است:

«یکی از مهم‌ترین، جذاب‌ترین و عمومی‌ترین زبان‌های تأثیرگذار در جهان امروز، زبان هنر است. مهم‌ترین عنصر قدرتمند زبان هنر، داستان است. رویّۀ قرآن نیز در حدود یک‌سوم آیاتش، بهره‌مندی از این عنصر مهم است. اگر به این رویّه و رویکرد قرآن توجه می‌شد، شاید بتوان گفت که هم‌اکنون چندین هالیوود در اختیار جهان اسلام بود و فیلم‌هایی که در جهان اسلام ساخته می‌شد، قدرت‌های برتر سینمای جهان بودند و می‌توانست بسیار تأثیر گزار باشد.

اگر روزی زبان هنر، زبان اول جهان اسلام بشود، دین کارکرد اصلی خود را پیدا خواهد کرد. اساساً همگانی‌ترین، ماندگارترین و کارآمدترین زبان برای آموزش دین و انتقال دین، «زبان هنر» است. محدود کردن دین به یکی دو زبان (زبان استدلالی و عقلی یا زبان معنویت)، محصور کردن دین و در نتیجه دور ماندن از متدولوژی قرآن در انتقال اطلاعات و آموزه‌های ناب دینی است».

نگارنده در بخشی از کتاب درخصوص معنای «عابر» در فرهنگ و ادبیات قرآن چنین می نویسد:

«عابر کسی است که نگاه و بینش بسیار عمیقی دارد، نگاهش همیشه خیره به هدفش است و دائماً برای رسیدن به حقیقت، می‌کوشد و از هر چیزی به‌جز معشوقش «عبور» می‌کند. عابر کسی است که دائماً در اندیشه ابدیت خویش است، اما درعین‌حال، بهره‌اش از زیبایی‌ها و لذت‌های دنیا را نیز فراموش نمی‌کند.  عابر در مواجهه با دنیا، متعادل است نه چسبنده و نه راهب».

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج