X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > درس گفتارهای سبک زندگی 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توحید صدوق: جلسه سیزدهم (صوت و متن)

استاد: دکتر محمدتقی فعالی (صوت و متن)
موضوع: <#f:164/>
مددت زمان: <#f:168/>
حجم: <#f:169/>
پسوند: <#f:170/>
تولید شده توسط <#f:171/>
در جلسة قبل بیان شد که کسانی که به سمت خدا می­روند، تحت اسم «المؤمن» خداوند قرار می­گیرند و کسانی که از خداوند، دور می­شوند و فاصله می­ گیرند، در مسیر رجیم که همان شیطان باشد پای گذاشته ­اند.

توحید صدوق، استاد: دکتر فعالی، جلسه سیزدهم 12/ 11/ 1393

در جلسة قبل بیان شد که کسانی که به سمت خدا می­ روند، تحت اسم «المؤمن» خداوند قرار می­ گیرند و کسانی که از خداوند، دور می­شوند و فاصله می­ گیرند، در مسیر رجیم که همان شیطان باشد پای گذاشته ­اند. اعمال انسان بر بشر، محیط است.  راه سمیع و بصیر شدن، تنها این است که از غشاوه؛ یعنی خطایا و معاصی، کاسته شود. آدمیان دو سمع و بصر دارند که یکی پیدا و دیگری ناپیداست؛ یکی مربوط به ظاهر بدن و دیگری مربوط به قلب است. اعمال انسان و گناهان او، مانع از سمع و بصر قلبی است، نه ظاهری. پس بیاییم اول خداوند را نادیده بپذیریم تا خداوند چشم ما را باز نماید. تمام ختم­های خدا، جزائی است نه ابتدائی.

حدیث هفتم: امام صادق (ع) می‌فرماید:

إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى حَرَّمَ أَجْسَادَ الْمُوَحِّدِينَ عَلَى النَّارِ؛ خداى تبارك و تعالى تنهاى صاحبان توحيد را بر آتش دوزخ حرام گردانيده.[1]

مقدمه اول: انسان دو بُعد دارد: بدن و روح.

مقدمه دوم: این دو بُعد در یکدیگر تأثیر و تأثر دارند.

مقدمه سوم: در میان این دو بُعد، أصالت با روح است.  

بدن مسامحتاً جسم است(نفس نازل) و روح، مجرد از ماده می باشد. خداوند دو سنخ وجود را آنچنان کنار هم گذاشته است که قابل تفکیک نمی باشد. حال اگر اصل را بُعد روحی دانستیم، باید زندگی را بر مبنای روح گذاشت.

نتیجه اینکه: تمام حالات روحی، شکل جسم را عوض می ­کند. یعنی روحِ با ایمان، جسم را نورانی کرده و به همین دلیل، آتش بر این جسم روحانی حرام می­ شود. و روحی که در این جهان گزنده است، شکلش در آن جهان عقرب می‌شود.


[1]. صدوق، التوحيد، ص 19.