X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مروری بر عملکرد برخی رسانه‌ها در عرصة سبک زندگی
آنان بر این باورند که مهم‌ترین گام در جهت انحطاط و به انحراف کشیدن جامعة اسلامی، تبلیغ سبک زندگی غربی به عنوان سبک مدرن و امروزین زندگی و در نهایت دگرسان کردن سبک زندگی جوامع اسلامی است. و در این راه همچون نبرد آندلس می بایست کوچک‌ترین و مهم‌ترین نهاد جامعه یعنی خانواده را هدف قرار دهند و در این راه، ابتذال و انحراف اخلاقی را موثرترین مسیر می‌دانند و از هیچ تلاشی در حیازدایی از زنان و غیرت‌کشی از مردان، فروگذار نمی‌کند.

مروری بر عملکرد برخی رسانه ها در عرصة سبک زندگی


یک . نگاهی به شبکه «من و تو»


شبکه فارسی‌زبان من و تو که از شبکه‌هایی است که برای مخاطب جوان طراحی شده و به نمایش سبک زندگی غربی و شوهای تلویزیونی می پردازد. اهداف این شبکه با آموزه های اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی یکسره ناسازگار بوده و به طور مشخص رویکردی برآمده از ارزش‌های فرهنگ و تمدن غربی را دنبال می‌کند. این شبکه در پی آن است تا با تزریق و القای سبک زندگی غربی به بطن جامعه که در محتوای اغلب برنامه های آن دیده می‌شود، بر افکار و عقاید و سبک زندگی مخاطبان ایرانی اثر بگذارد و رفتار و سبک زندگی و الگوی رفتاری جوانان جامعه ایرانی را تغییر دهد و مطامع غیردینی و ضد ارزشی خود را برآورده کند.
محتوای برنامه های شبکه ماهواره ای «من و تو» هرگز با فرهنگ و ارزش های جامعة ایرانی ـ اسلامی سازگار نیست، بلکه تصویری از جامعه ای بی‌بند و بار و غیردینی را به نمایش می‌گذارد.
برنامه‌هایی که برنامه‌سازان و گروه تولیدی من و تو به دنبال تأمین و ساخت آن هستند، طیف گسترده ای از برنامه‌های جذاب تلویزیونی را در بر می‌گیرد. در این میان نمونه‌هایی مانند «بفرمایید شام»، «چرا که نه»، «بیژامه» و «من و تو پلاس»، به طور مستقیم با سبک زندگی در ارتباط هستند. با توجه به محدودیت موجود در این نوشته در ادامه تنها بررسی کوتاهی دربارة برنامة «بفرمایید شام» انجام می دهیم.
برنامة بفرمایید شام را در آغاز یکی از استودیوهای رسانه ای انگلیس به نام ( آی تی وی) (ITV) و با عنوان “come dine with me” به معنای بیا با من شام بخور، تولید و پخش می‌کرد. سپس من و تو حق ساخت و پخش این برنامه را خرید.
شبکه ( آی تی وی) بابت طراحی و ساخت و تولید این برنامه، جایزة 2009 جامعة تلویزیونی رویال انگلیس و همچنین جایزة ویژه 2011 باشگاه صنایع رادیو و تلویزیون انگلیس را از آن خود کرد. این شکبه در سایت خود، هدف از طراحی این برنامه را ترویج سبک زندگی معرفی می‌کند. در این برنامه چهار شرکت کننده که هرگز یکدیگر را ندیده اند با هم رقابت می‌کنند و هر شب یک نفر از شرکت‌کنندگان در خانة خود به صرف شام و پذیرایی، میزبان سه نفر دیگر خواهد شد. آنه