X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > کلیات سبک زندگی
-
عزّت‌نفس در آموزه‌های دینی
عزّت‌نفس با اعتماد به نفس پیوندی استوار دارد. کسی که بداند به چه میزان صلاحیت دارد او دارای وصف عزّت‌نفس است و این حالت از مقدمات اعتماد به نفس محسوب می‌شود. براین‌اساس، وی می‌تواند نیروها، قابلیت‌ها و توانایی‌های خویش را ارتقا داده توان تسلط بر چالش‌های روزمره را کسب کند.
بیشتر...
-
مسئله رزق و توحید در سبک زندگی اسلامی
این نوشتار مسئله رزق و توحید مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاصل بحث این بود که از یک‌سو، رزق شامل تمامی داده‌های خدا و اجزای جهان هستی است. خداوند به تمام عناصر هستی و موجوداتی که در اختیار قرار داده رزق می‌گوید و آن‌ها را برای بشر به‌عنوان روزی آفریده است. رزق یعنی تمامی امکانات عالم، رزق یعنی تمامی عناصر وجود و رزق یعنی هر آنچه در اختیار بشر است و با اذن او «مسخّر» انسان شده است.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی معنویت
یکی از پیامدهای جدا شدن از وجود متعالی، احساس شرمندگی است و اینکه به انسان نوعی حالت ناقص بودن دست می‌دهد و تمام هم و غمش این است که این نقص را جبران کند؛ بنابراین، همیشه در حال تلاش و جاه‌طلبی است و در مال و ثروت و تأیید دیگران می‌خواهد آن را پیدا کند. این افراد می‌خواهند اتصال با حقیقت را به‌صورت تصنعی پبدا کنند که این امر امکان‌پذیر نیست.
بیشتر...
-
ویژگی‌های افراد معنویت‌گرا
معنویت‌گرایان و انسان‌های معنوی می‌توانند در لوای ایمان و اعتقاد به خداوند به چنان اوجی برسند که جز زیبایی و لطف پروردگار نبینند و حتی در رویارویی با مصائب و دشواری‌هایی که انسان‌های دیگر را در هم می‌شکند و به اعتراض به خدا سوق می‌دهد، به آنان کمک می‌کند تا این شرایط دشوار را فرصتی برای رشد و تعالی ببینند.
بیشتر...
-
راهکارهای مواجه با مصرف الکل (نقش خانواده)
نسبت به احساس افسردگی، بی‌حوصلگی و انزواطلبی فرزند نوجوانتان حساس و هوشیار باشید. نوجوانی که دچار افکار پریشان و مأیوس‌کننده می‌شود، قابل تأمل و بررسی است؛ زیرا او اساساً پیامدهای رفتاری خودش را نمی‌داند. افسردگی برای این گروه از نوجوانان ممکن است زمینه‌ساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مثل روی آوردن به سیگار، مواد مخدر، فحشا، بزهکاری و... شود. والدین باید رفتارها و عادات فرزندان نوجوانشان را که احتمال می‌دهند به‌دلایلی منجر به افسردگی در آنان شود، مدنظر داشته باشند.
بیشتر...
-
از زندان سکندر ناامیدی تا ملک سلیمان امید
یکی از مفاهیم مثبت در زندگی هر انسانی که می‌تواند نقش زیادی در موفقیت او داشته باشد، امید است. امید در آموزه‌های دینی با واژه‌های متعددی ازجمله رجا بیان شده است. دربارة این موضوع، پژوهش‌های دینی و روان‌شناختی فراوانی وجود دارد و راه‌هایی نیز برای سنجش آن در افراد و نیز تقویت امید در خود و دیگران ارائه شده است که از آن میان می‌توان به تقویت باورهای مذهبی و نیز تقویت مهارت مثبت‌اندیشی اشاره کرد.
بیشتر...
-
لنگر آرامشی گر دارد این دریا دل است (آرامش ناب)
در این مقاله «آرامش ناب» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بیان شد که بر اساس آموزه‌های اسلامی ویژگی‌های آرامش ناب متعدد است. آسایش و امنیتی که از دیدگاه مبدأ عالم، خالص و ناب باشد با ویژگی‌های متعددی مشخص شده است؛ از جمله پاک ، عمیق و مستمر بودن. به‌عبارت دیگر، آرامشی ناب و پاک است که از دست موجود پاک به انسان عطا گردد؛ آرامشی خالص است که عمیق باشد نه سطحی و این خلوصِ آرامش رهین استمرار و دوام باشد.
بیشتر...
-
فرزند کم‌تر، زندگی کم‌تر!!!
مدرنیته با ورودش به ایران و اوج‌گیری نفوذش در دهه 70 به بعد، آثار سوئی را در عرصه‌های مختلف زندگی ایرانیان داشت. ازجمله این آثار مخرب، ترغیب خانواده‌ها به فرزند کم‌تر و ایجاد خانوادهای تک‌فرزندی بود. مهم‌ترین عرصه‌های نفوذ مدرنیته بر سبک زندگی ایرانی اسلامی عبارت‌اند از: اعتقادات دینی، اقتصاد، ازدواج و تشکیل خانواده، طلاق و ارزش مادری.
بیشتر...
-
علل و زمینه‌های خشونت اجتماعی
علاوه بر علل عمومی و کلی ارتکاب جرم، اعم از علل درونی، بیرونی، ذاتی، اکتسابی و غیر آن‌که به‌تفصیل در کتاب‌های جرم‌شناسی، جامعه‌شناسی کیفری و حقوق جزا عنوان شده (همان)؛ عوامل دیگری نیز در فرآیند وقوع این جرائم مؤثر است از جمله علل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، روانی، خانوادگی و محیطی.
بیشتر...
-
مثبت‌اندیشی در روان‌شناسی و تبیین سازه آن بر اساس منابع اسلامی
این پژوهش با هدف توصیف و تحلیل مثبت‌اندیشی با دو رویکرد روان‌شناسی و اسلامی و طراحی سازه مثبت‌اندیشی بر اساس اندیشه اسلامی انجام‌شده است...
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 ]   صفحه بعدی >>