X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > اوقات فراغت
-
اینستاگرام Instagram
«اینستاگرام»، یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی است که این روزها نام آن زیاد شنیده می‌شود. اینستاگرام با داشتن بیش از 300 میلیون کاربر یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی است. در این بخش از «پایش»، تاریخچه، ویژگی‌های کیفی و کمی (آمارها)، فرصت‌ها و تهدیدهای این پدیده معرفی شده و در نهایت راهکارهایی عملی برای مقابله با آسیب‌های آن نیز ارائه شده است.
بیشتر...
-
حاشیه‌نشینی در ایران
تا سال 1320 اقتصاد شهر و روستا تا حدودی در توازن با هم بودند، بنابراین تا این زمان، مهاجرت به شهر، معضل نشده بود؛ ولی از سال 1332 به بعد با اجرای برنامه ها و طرح‌های نوسازی و توسعة اقتصادی، روند توسعة شهرها نضج گرفت و به اتکای در آمد نفت (مهم‌ترین منبع مازاد اقتصادی) طرح‌های زیربنایی شهری و توسعة صنعتی به اجرا درآمد. از این زمان است که روند در حاشیه قرار گرفتنِ بخش کشاورزی آغاز می‌شود و روستاییان، مهاجرت گروهی خود را به شهرها شروع می‌کنند.
بیشتر...
تأسیس کمیسیون اسکان بشر
راهبردها و راه‌کارهای جهانی برای سبک زندگی حاشیه‌نشینان
با شتاب گرفتن روند توسعه شهری در جهان و به‎ویژه در کشورهای در حال توسعه در چند دهه اخیر، سازمان‌ها و نهادهای گوناگونی برای پاسخ‌گویی و یافتن راه حل‌هایی برای معضلات توسعه شهری شکل گرفته اند. کمیسیون اسکان بشر سازمان ملل متحد (UNCHS) ، از مهم‌ترین سازمان‌ها از این دست به شمار می آید. این کمیسیون، یکی از مراکز مهم جهانی گردآوری اطلاعات درباره روند توسعه شهری، انتشار راه‌کارها و انتقال تجارب جهانی موفق با همکاری بسیاری از سازمان‌های رسمی و سازمان‌های غیردولتی (NGO) شناخته می شود و از بنیان‌گذاری و آغاز فعالیت آن در ونکور کانادا در سال 1976، بیش از یک ربع قرن می گذرد.
بیشتر...
-
سبک زندگی حاشیه‌نشینان و سبک زندگی
به موازات رشد بی رویه شهرنشینی در کشور، سکونت‌گاه‌های نامتعارف و حاشیه ای به سرعت ایجاد شده و رشد یافته اند
بیشتر...
-
حاشیه نشینی و سبک زندگی
حاشیه‌نشینی به معنای اعم، شامل [شیوه زندگی] تمام کسانی است که در محدودة اقتصادی شهری ساکن هستند؛ ولی جذب اقتصاد شهری نشده‌اند. جاذبة شهری و رفاه شهری، این افراد را از زادگاه خویش کنده و به سوی قطب‌های صنعتی و بازارهای کار می‌کشد. اکثر مهاجران، روستاییانی هستند که به منظور گذراندن بهتر زندگی، راهی شهرها می‌شوند.
بیشتر...
نگاهی به جشنواره فیلم فجر از منظر سبک زندگی
سبک زندگی و خانواده
در این مقاله چند اثر با مضامین اجتماعی، در آخرین جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت. «آخرین بار، کی سحر را دیدی؟» جدیدترین کار فرزاد مؤتمن، «نقطه کور» اثر مهدی گلستانه، «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان و «وارونگی» از بهنام بهزادی، فیلم هایی بودند که از نظرگاه سبک زندگی اسلامی به بوته نقد سپرده شدند.
بیشتر...
-
Call of duty
به جرئت می‌توان گفت که یکی از مشهورترین و مدرن‌ترین بازی‌های رایانه‌ای سه بعدی، بازی Call of duty (ندای وظیفه) است. یک بازی با محتوای جنگی که به صورت سوم شخص بازی می‌شود و فرد بازیکن در آن، یک نظامی امریکایی است که مأموریت‌های مختلفی را در مراحل مختلف بازی بر عهده می‌گیرد.
بیشتر...
-
Battlefield3
«PLR» مخفف شده «People"s Liberation and Resistance» به معنای «گروه آزادی و مقاومت مردمی» است. «پی. ال. آر.» گروه تروریستی بسیار خطرناک ایرانی معرفی شده‌اند که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و فحش‌های رکیک آن‌ها به امریکایی‌ها حاکی از اوج تنفر آن‌ها از نظامیان امریکایی است. جالب‌تر اینکه در شهر به اصطلاح سلیمانیه عراق، با افرادی مواجه می‌شوید که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و پلاک ماشین‌ها، ایرانی است و البته در پلاک یکی از ماشین‌ها به جای شماره نوشته شده «نشانه تهران».
بیشتر...
-
اسپلینترسل و «silent hill»
در بازی اسپلینترسل هیچ نشانه‌ای از ایرانی بودن در شکل و قیافه سربازان دشمن نیست. اشکالات مکالمه سربازان و طراحی چهره، لهجه و... را فقط یک شخص ایرانی می‌تواند متوجه شود. این مجید صدیق است، فردی انگلیسی که نه عرب است نه ایرانی، بلکه شخصی است که در پاکستان بزرگ شده است. لیست سیاه، داستانی را در پی می‌گیرد که نه پیچیدگی خاصی دارد و نه پایان‌بندی خیلی حساس و یا هیجان‌انگیز.
بیشتر...
-
سیمز در راستای هژمونی(سلطه) فرهنگی
برخلاف آنچه سازندگان سیمز درصدد نمایش آن از خود هستند، سیمز شبیه‌ساز جامعه‌ای مبتنی بر نظام اقتصاد سرمایه‌داری است. در واقع ایده سازندگان این بازی، آن است که بازیکن به موازات درک اصول زندگی در این جامعه مجازی و فهم وظایف خود به مثابه یک شهروند لیبرال، شیفته و حیران زندگی در محیطی رؤیایی شود
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 ]   صفحه بعدی >>