X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > زن و خانواده
-
سخت‌رویی روانی و سازگاری زناشویی
در این مقاله، سازگاری زناشویی و رابطة آن با جنبه‌های گوناگون زندگی انسان‌ها را مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه آن شد که سـازگاری زناشویی در واقع بالابودن میزان تفاهم بین همسران و سهیم‌شدن آن‌ها در فعالیت‌ها با خرسندی و موفقیت در زندگی است. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش سازگاری زناشویی، تقویت ویژگی سخت‌رویی در افراد است؛ ویژگی‌ای که سبب می‌شود فرد در مواجهه با رخدادهای استرس‌زای زندگی، بر آن تکیه کند.
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری از طلاق
راهکارهایی که به‌عنوان پیشگیری می‌توان به آن‌ها اشاره کرد در سه بخش قابل‌بیان است؛ توصیه‌های اسلامی، راهکارهایی به نهادها و سازمان‌های دولتی و تکنیک‌های ارتباطی.
بیشتر...
-
دیدگاه اسلام در مورد طلاق
اسلام، طلاق را یکی از مبغوض‌ترین حلال‌های شرعی نزد خداوند برشمرده است اما با این حال، آن را به عنوان یک انتخاب پذیرفته است. در مورد طلاق و حق و طلاق در اسلام مباحث مختلفی شکل گرفته است که مخالفین و موافقین زیادی را داشته است. در اسلام این‌گونه نیست که درهرصورت طلاق در اختیار مرد باشد و زن حق هیچ‌گونه درخواست و اختیاری برای در دست داشتن اختیار طلاق نداشته باشد.
بیشتر...
-
پیامدهای طلاق
طلاق آثار و پیامدهای عمیق اقتصادی، اجتماعی، روانی، قانونی و والدینی در مردان وزنان مطلقه و فرزندان طلاق دارد. بسیاری از بررسی‌های انجام شده، از رابطه بین طلاق با اعتیاد، جرم و بزه‌کاری، روان‌پریشی، عدم تعادل شخصیتی، مسائل آموزشی و تربیتی، خودکشی، جامعه‌ستیزی و نظایر آن حکایت می‌کنند. شواهد مفصل و ارزشمندی ارائه شده که نشان می‌دهد ازهم‌پاشیدگی زندگی مشترک، با مجموعه گسترده‌ای از شاخص‌های سلامتی در ارتباط است.
بیشتر...
-
علل، عـوامل و زمینه‌های طلاق
طلاق به‌عنوان یک پدیده اجتماعی منبعث از مجموعه علل و عوامل متعدد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خاصه مباحث فرهنگی است و تعیین یک عامل اصلی و قطعی بروز طلاق امکان‌پذیر نیست؛ اما می‌توان آن را در سه دسته کلی فردی، خانوادگی و اجتماعی، تقسیم‌بندی کرد.
بیشتر...
-
انواع طلاق
در مطالعات جدید تقسیم‌بندی طلاق را بر اساس رسمی و غیررسمی بودن طلاق در نظر گرفته‌اند، هرچند از دیدگاه اسلام، طلاق بر دو نوع رجعی و بائن تقسیم‌بندی می‌شود.
بیشتر...
-
طلاق؛ از گذشته تا حال
مسئله طلاق از گذشته در میان اقوام مختلف وجود داشته است. در این مقاله وضعیت طلاق در ادیان و اقوام مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
بیشتر...
-
طلاق
یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که نهاد خانواده را به‌شدت تهدید می‌کند، طلاق است؛ اما آمار رسمی طلاق به‌طور کامـل نشان‌دهنده میزان ناکامی هـمسران در زنـدگی زنـاشویی نیست؛ زیرا در کنار آن آماری بزرگ‌تر به طلاق‌های عاطفی اختصاص دارد، یعنی به زندگی‌های خاموش و خانواده‌های توخالی، که زن و مرد در کنار هم به سردی زندگی مـی‌کنند ولی تـقاضای طـلاق قانونی نمی‌کنند؛ درواقع برخی ازدواج‌ها که با طـلاق پایان نـمی‌یابند
بیشتر...
-
راهکارهای کاهش سن ازدواج
برای مقابله با افزایش سن ازدواج و ترغیب جوانان به تشکیل زندگی مشترک راهکارهای مختلفی پیشنهاد شده است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از اقدامات پیشگیرانه، راهکارهای فرهنگی آموزشی، راهکارهای اقتصادی و تحصیلات.
بیشتر...
-
تنگنای ازدواج
در بیشتر مواقع، هایپرگامی (ازدواج مردان با زنان جوان‌تر از خود) به‌عنوان یک صفت و خصیصه‌ای که به‌طور سلسله مراتبی توزیع شده، می‌تواند منجر به مضیقه ازدواج شود. در جوامع قشربندی شده، حتی ازدواج زنان با مردانی که از لحاظ ویژگی‌هایی چون ثروت، قدرت، منزلت، سطح آموزشی، خلوص مذهبی در موقعیت بهتری نسبت به آنان قرار دارند نیز می‌تواند زمینه‌ساز بروز مضیقه ازدواج شود. از این منظر، مضیقه ازدواج بر اساس محوریت سن، تنها مورد خاصی از یک پدیده فرهنگی بسیار عام است.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [3 4 5 6 7 8 9 10 ]   صفحه بعدی >>