X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > زن و خانواده
-
اصلاح سبک زندگی و راهکارهای مواجهه و پیشگیری از کودک آزاری
راه‌کارهای مؤثر مواجهه و مقابله با کودک‌آزاری را می‌توان در سطوح مختلفی مطرح نمود. این گستره‌ها عبارت‌اند از: راه‌کارهای پیش‌گیرانه (شامل پیشگیری)، راه‌کارهای ویژه خانواده و راه‌کارهای قانونی. در ادامه به ارائه نتایج حاصل از پژوهش‌های انجام‌شده در این سه گستره پرداخته می‌شود.
بیشتر...
-
کودک‌آزاری در عرصه قانون و سیاست
در سطح عملکرد نامطلوب نظام سیاسی و ساختار حقوقی می‌توان زمینه‌های‌ ایجاد و یا‌ تـشدید‌ پدیده‌ کودک‌آزاری را تحت پنج محور به شرح ذیل مشاهده‌ کرد. در‌ ایـن‌ نوشتار تلاش می‌گردد تا با بررسی هریک از مؤلفه‌های یادشده، نقش‌‌ نظام‌ سیاسی و ساختار حـقوقی در ایـجاد و یا تشدید فرآیند کودک‌آزاری تشریح‌ شود.
بیشتر...
-
سبک زندگی اسلامی و مسئله کودک‌آزاری
نخستین و مهم‌ترین حقى که درباره کودکان‌ به‌ آن توجه شده، حق حیات است که خود مبناى سایر حقوق قرار می‌گیرد. مخالفت شدید قـرآن بـا کشتن فرزندان ، به علت ترس از تنگدستى و ناتوانى در‌ رفع‌ نیازهاى‌ مادى ایشان یا‌ ننگ‌ داشتن‌ از دختر بودنشان، یعنى دخالت دادن جنسیت نوزاد در رعایت حق حیات وى، بر همین موضوع دلالت دارد.
بیشتر...
-
پیامدهای کودک‌آزاری و تغییرات سبک زندگی آزاردیدگان
بی‌تردید آزار کودکان در همه انواع آن دارای آثار و پیامدهای منفی فراوانی است. در ادامه به‌صورت مختصر به پیامدهای جسمی و روانی کودک‌آزاری اشاره می‌شود.
بیشتر...
-
سبک زندگی آزارگران
حساسیت اجتماعی نسبت به آزارگری کودکان بیش از همه مربوط به والدین و آزارگران جنسی است. در ادامه به ویژگی‌های والدین آزارگر و نیز مردان و زنان آزارگر جنسی کودکان پرداخته می‌شود.
بیشتر...
-
سبک زندگی و ویژگی‌های کودکان آزار‌دیده
به‌طورکلی، سه گروه کودکان بیش از سایرین در معرض کودک‌آزاری قرار می‌گیرند، کودکان غیرعادی، کودکان دشوار و کودکان طردشده.
بیشتر...
-
زمینه‌ها و عوامل کودک‌آزاری در سبک زندگی
زمینه‌ها و عوامل مختلفی در بروز پدیده کودک‌آزاری توسط والدین و اطرافیان مؤثر هستند که می‌توان آن‌ها را در دو دسته کلی عوامل خانوادگی و محیطی بررسی نمود.
بیشتر...
-
انواع کودک‌آزاری
عده‌ای با توجه به شکل خشونت آن را چنین دسته‌بندی می‌کنند: 1) خشونت جسمانی 2) خشونت عاطفی 3) خشونت جنسی 4) بی‌توجهی.
بیشتر...
-
کودک‌آزاری
کودک‌آزاری شامل بـدرفتاری جسمی، عاطفی، جنسی، بی‌توجهی‌ یا غفلت، بهره‌کشی اقتصادی یا‌ سایر‌ انواع بهره‌کشی توسط کسانی اسـت که در مقام مسئولیت، اعـتماد یـا قدرت قرار دارند. پرداختن به پدیده کودک‌آزاری به‌دلیل ضعف‌های جسمانی، اجتماعی و حقوقی کودکان و ناتوانی آنان در کسب حقوق ویژه خود، پدیده دیرهنگامی است و کاملاً عادی تلقی شده و به‌عنوان مسئله اجتماعی تا سالیان سال به آن پرداخته نمی‌شد.
بیشتر...
-
چگونه از عشق خلاص شویم!؟
در این نوشتار برخی از گونه‌های آسیب‌زای عشق را بررسی شده و گفته شد که با راهکارهایی چون «تقویت ایمان به خدا و ارتباط با او، علت‌یابی، تهیة فهرستی از صفات منفی طرف مقابل، تهیة فهرستی از ویژگی‌های ناهمخوان، مشورت، تنهانماندن، خود را به بی‌خیالی‌زدن، توجه به گذرابودن رابطه، دوری از ابزارهای ارتباطی و از یادآورها و... » می‌توان از این ارتباط زیان‌بخش و گرفتاری در این مخمصه رهایی یافت.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [2 3 4 5 6 7 8 9 10 ]   صفحه بعدی >>