X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > زن و خانواده
-
باز اندیشی در انگاره‌های فرهنگی سینما و تلویزیون وطنی
در این نوشتار به ضرورت مسئله سرگرمی و طنز در رسانه‌های داخلی، آسیب‌ها و راهکارها پرداختیم و بیان کردیم که انسان به لطف امکانات رفاهی زندگی امروز، ناخودآگاه به سوی نوعی فرهنگ فراغت و رهایی می‌تازد. بنابراین وسایل ارتباط جمعی و به‌ویژه تلویزیون نه تنها باعث رها سازی و تخلیه فشارهای روانی فرد می‌شود بلکه نقش آموزشی و تبلیغی و همچنین شکل‌دهی به زندگی افراد را نیز به عهده دارد، از این رو اجرای برنامه‌های تفریحی سالم و شادی آفرین جزو محورهای اصلی برنامه‌های سازمان صدا و سیما قرار گرفته است؛ اما آنچه در این میان مهم می‌نماید، بازاندیشی در محتوای تولیدی تلوزیون است.
بیشتر...
-
راهکار‌های مقابله و مواجهه با خیانت در سبک زندگی
روش اسلام در مواجهه با این مسئله بیشتر به صورت پیش‌گیرانه و بازدارنده بوده است. به عبارت بهتر، اسلام تلاش کرده است تا افراد را از پیش از گرفتاری در مرداب خیانت زناشویی و رفتارهای فرازناشویی و خارج از تعهد خانوادگی، نجات دهد. این مسئله را می‌توان در تأکید آموزه‌های اسلامی در وفاداری و اعتماد و نیز دیگر توصیه‌های اخلاقی برای افراد در سبک زندگی جستجو کرد. البته در این میان مجازات‌های سنگین افراد متأهل خیانتکار هم یکی دیگر از احکام بازدارنده اسلام در مقابل خیانت است که به شدت هرچه تمام‌تر، مجازات‌های سالب حیات را برای افراد خاطی در نظر گرفته است
بیشتر...
-
واکنش‌ها و نشانه‌های خیانت در سبک زندگی
خانم‌هایی که از خیانت جنسی بیشتر آسیب می‌بینند به مردها به‌عنوان دست‌آویزی برای برآورده کردن نیازهای جنسی‌شان نگاه می‌کنند. به‌همین دلیل در زمان بروز خیانت جنسی احساس می‌کنند که شریک زندگی‌شان توجه خود را به کسی دیگر معطوف کرده حالا چه صرفا از نظر جنسی باشد و چه از نظر احساسی و جنسی.
بیشتر...
-
زمینه‌های خیانت در سبک زندگی
نگرش‌های حاصل از مشاهده رفتارهای نامشروع در محیط خانوادگی در سنین پایین، بر تمایلات جنسی فرد در پیش و پس از ازدواج تاثیر می‌گذارد. هرچه فرد لیبرال‌تر باشد، نگرش او نسبت به روابط خارج از ازدواج، مجازتر خواهد بود.
بیشتر...
-
عوامل خیانت در سبک زندگی
وقتی گروهی از مردم با تغییر در نگرش‌های مذهبی خود، اهداف زندگی را به جای آسمان در زمین جستجو می‌کنند، دنیاگرایی به‌عنوان نگرشی کلان در کلیت یک جامعه توسعه می‌یابد. این نگرش، زمینه توجه به لذت‌های این جهانی را فراهم می‌کند و از آنجا که لذت جنسی از جمله قوی‌ترین نیازهای بشر است، فرد به‌دنبال بیشینه کردن لذت‌های خود در این جهان است و در این راه هیچ سدی در مقابل خود نمی‌بیند، مگر آنکه به وسیله عقل و خرد جمعی خود را از این موضوع دور نگه دارد
بیشتر...
-
آسیب‌ها و صدمات خیانت در سبک زندگی
هر چند وقت یک‌بار از گوشه و کنار خبر خیانت کسی به همسرش را می‌شنوید. به نظر می‌رسد که این روزها در جوامع غربی خیانت به مسئله‌ای عادی تبدیل شده است و فقط مربوط به یک جنسیت یا جایگاه اجتماعی خاصی نیست. شغل ما هر چه که باشد (سیاستمدار، معلم، ورزشکار، هنرپیشه، موسیقی‌دان، تاجر و…) خیانت‌کارها در بین ما زندگی می‌کنند. اکنون دیگر این سوال مطرح نیست که «چه کسی خیانت کرده است؟» سوال این است که «چه کسی خیانت نکرده است؟»
بیشتر...
-
خیانت و سبک زندگی
با وجود اینکه تشکیل خانواده و رابطه با همسر، از سالم‌ترین رابطه‌ها است اما زندگی مشترک نیز مانند هـر امـر و پدیدۀ دیگر، آسیب‌ها و آفت‌های خاص خود را دارد و یکی از این آسیب‌های بزرگ و عمدۀ زندگی مشترک، وجود رابطۀ خارج از تعهدات زناشویی است. این‌گونه روابط از دیرباز یعنی‌ از‌ زمانی که پیوند ازدواج در جامعه مجاز شمرده شـد، تاکنون وجود داشته و ادامه دارد.
بیشتر...
-
گونه‌های خیانت در سبک زندگی
به‌طور کلی گونه‌های خیانت عبارتند از خیانت عاطفی یا احساسی، خیانت جنسی، خیانت مرکب و خیانت مجازی.
بیشتر...
-
قایق رضایت از زندگی، بر دریای آرزوهای ما
رضایت داشتن از زندگی یکی از خواسته‌های همة ماست و آن عبارت است از انعکاس بازتاب توازن میان آرزوهای ما و وضعیت فعلی‌. هر چقدر که فاصلة این دو کم‌تر باشد، رضایت بیشتری از زندگی را تجربه می‌کنیم
بیشتر...
-
خانه‌های اسباب‌بازی؛ چرایی و بایسته‌ها
خانه‌های اسباب‌بازی با هدف رفع نیاز کودکان به وسایل بازی مناسب، کمک به پرورش ابعاد مختلف رشد کودک از لحاظ عاطفی، حسی و حرکتی و شناختی و ارتقای فرهنگ بازی در خانواده‌ها تأسیس شده‌اند.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ]   صفحه بعدی >>