X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > زن و خانواده
-
آسیب‌ها و راهکارها – بخش دوم
مشکلات مربوط به سلامت جسمی و روانی که افراد برای آن هزینه‌های گزافی پرداخت می‌کنند و نوعاً به طور کامل و واقعی هم درمان هم نمی‌شوند، از هزینه‌هایی است که به چشم نمی‌آیند. در این موارد مردم به دنبال عوامل دیگری غیر از آپارتمان‌نشینی برای بیماری‌های خود می‌گردند و اگر هم کسی این مسئله را گوشزد کند، با اینکه احساس می‌شود حرف درستی است، آپارتمان‌نشینان سعی می‌کنند عمداً آن‌ را نپذیرد؛ چراکه پذیرفتن این سخن آنان را به مشقت خواهد انداخت.
بیشتر...
-
آسیب‌ها و راهکارها – بخش اول
مشکلات مربوط به سلامت جسمی و روانی که افراد برای آن هزینه‌های گزافی پرداخت می‌کنند و نوعاً به طور کامل و واقعی هم درمان هم نمی‌شوند، از هزینه‌هایی است که به چشم نمی‌آیند. در این موارد مردم به دنبال عوامل دیگری غیر از آپارتمان‌نشینی برای بیماری‌های خود می‌گردند و اگر هم کسی این مسئله را گوشزد کند، با اینکه احساس می‌شود حرف درستی است، آپارتمان‌نشینان سعی می‌کنند عمداً آن‌ را نپذیرد؛ چراکه پذیرفتن این سخن آنان را به مشقت خواهد انداخت.
بیشتر...
-
آثار و پیامدهای منفی روابط دختر و پسر در تشکیل خانواده
در عصر حاضر، ازدواج صحیح و در نتیجه نظام خانواده دچار چالش‌ها و مشکلات زیادی شده است؛ از جمله کاهش آمار ازدواج، بالا رفتن سن ازدواج، افزایش طلاق، خانواده‌های تک والد، اختلاف‌های خانوادگی، و بزهکاری کودکان و نوجوانان. در این میان روابط دختر و پسر به صورت نامشروع و دوستی‌های خیابانی و حتی تجربه زندگی مشترک پیش از ازدواج گریبان‌گیر بیشتر جوامع، از جمله ایران، شده است
بیشتر...
اکران «قصه‌ها» «بخش دوم»
بازخوانی مؤلفه‌های قصه‌های ناتمام بانوی اردیبهشت
اگر چه دغدغه‌ اصلی بنی‌اعتماد در فیلم‌هایش پرداختن به مسائل و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است، اما نگاه وی به مسائل زن و هویت زنان در جامعه ایرانی، همواره مورد ستایش بوده است؛ چرا که وی از مسیر آشنایی با زنان جامعه در دوره مستندسازی‌های اجتماعی‌اش تلاش کرده است تا نگاهی منصفانه و واقع‌بینانه به زنان را در آثارش دنبال کند
بیشتر...
-
بررسی شاخص‌های ارتباط کلامی با نامحرم با رویکرد سبک زندگی اسلامی
ارتباط کلامی زن و مرد نامحرم بخش مهمی از سبک زندگی اجتماعی است. ضرورت زندگی شهری ایجاب می‌کند تا زنان و مردان نامحرم در سطحی وسیع‌تر از گذشته با یکدیگر ارتباط داشته باشند. دین اسلام برای جهت‌دهی صحیح به این سطح از ارتباط، شاخص‌هایی را که برگرفته از آموزه‌های دینی است بر مبنای مفهوم سبک زندگی اسلامی ارائه می‌دهد
بیشتر...
-
راهکارهای اصلاح مصرف در سبک زندگی
ترویج سبک زندگی اسلامی و شیوه زندگی پیامبران می‌تواند مانع مصرف‌گرایی شود، اما باید آن را به گونه‌ای امروزی دنبال کرد تا همه از آن استقبال کنند؛ یعنی به شیوه‌ای نباشد که جوانان به پذیرش آن تمایل نداشته باشند. در زندگی معصومین نیز توجه فراوانی به قناعت شده و این می‌تواند مانع اسراف در خانواده‌ها شود. در واقع کسی که قناعت داشته باشد، دچار مصرف‌گرایی نمی‌شود.
بیشتر...
برای دختران
اگر مجرد ماندم چه کنم؟
در این نوشتار از مزایای تجرد سخن به میان آوردیم، صرفاً از این جهت که نیمة پر لیوان دیده شود و کسانی که به ناچار در چنین شرایطی قرار گرفته‌اند، بتوانند به نحو سازگارانه و مفیدی رفتار کنند که مایة رشد آنان شود و سلامت تن و روان آنان حفظ شود.
بیشتر...
-
پیامدهای منفی مصرف‌گرایی در سبک زندگی
مصرف‌گرایی آثار و تبعاتی دارد که در هر کشوری به تناسب شرایط اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن، متفاوت است. مثلاً، در کشوهای پیشرفتة صنعتی که تولید به مرحلة انبوه رسیده و حجم کالاهای تولید شده در آن‌ها به مراتب بیشتر از میزان مصرف داخلی است، مصرف بیشتر موجب توسعه اقتصادی، رونق بازار، رشد اقتصادی، افزایش تولید و اشتغال، و در تجارت بین‌المللی آن کشورها سبب تراز بازرگانی مثبت و در نتیجه قدرت اقتصادی بیشتر و در پی آن، استقلال اقتصادی و سیاسی می‌شود؛ اما در کشورهایی که قدرت تولیدی ضعیف و شرایط اقتصادی نامطلوبی دارند، مصرف بیشتر موجب کاهش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال و افزایش تورم و واردات می‌شود که در نتیجه کشور را به خارج وابسته می‌کند.
بیشتر...
نگاهی به روش‌های واکنش به توهین دیگران
وقتی او به من توهین کرد، من...
در این نوشتار روش‌های واکنش به توهین دیگران را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که توهین به شکل‌های گوناگونی صورت می‌گیرد، در مقابل، شیوه‌های واکنش افراد به توهین و توهین‌کنندگان هم متفاوت است. در این مقاله تلاش شد برخی از شیوه‌های گوناگون واکنش به توهین و میزان اثربخشی و پیامدهای آن‌ها، با نگاهی به آموزه‌های اسلامی و با هدف یافتن مناسب‌ترین شیوه‌های برخورد با این رفتار و موقعیت ناخوشایند، معرفی شوند.
بیشتر...
-
خودآگاهی راهی به سوی اعتماد به نفس
در این نوشتار مسئله «خودآگاهی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاصل بحث این بود که خودآگاهی و خودشناسی راهی مؤثر در کسب اعتماد به نفس و سلامت روان است. انسان برای این‌که بهتر عمل کند، باید خود را باور کند و برای خودباوری و تحقق‌بخشی به اهداف خود راهی جز شناخت ابعاد درونی خویش ندارد. خودآگاهی اولین موهبتی است که ما به عنوان انسان از آن برخورداریم.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ]   صفحه بعدی >>