X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > بهداشت و سلامت
-
خودکشی
مسئله خودکشی، همواره در طول تاریخ و در تمام فرهنگها وجود داشته و تقریبا با اهدافی مشترک مثل حل بحران، رهایی از فشارهای روانی، رهایی از احساس ناامیدی و درماندگی و همچنین رهایی از تحمل درد و رنج همراه بوده است. شناخت این پدیده و عوامل بروز آن، میتواند کمک شایانی به کنشگران این حوزه بکند. در این مقاله ضمن تعریف خودکشی، به اهداف و شیوه‌های خودکشی اشاره شده و سپس آمارهای مربوط به آن و تاریخچه کشتن خود در گذر زمان و در میان اقوام مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
بیشتر...
-
آثار تنگ‌نظری و راهکارهای دریافت فراوانی در آموزه‌های دینی
زندگی انسان‌ها با وحشت و تاریکی رقم نخورده است و خطر فقر و کمبود از جانب خدا نیست؛ اما کسانی که فکری تنگ و بینشی فقیرانه دارند، بخل را به کائنات نسبت می‌دهند. حاصل بحث این بود که بینش بدبینانه نسبت به فراوانی نعمت، پیامدهایی خواهد داشت از جمله درآمدهای نامشروع، فرزندکشی، ترک ازدواج و تنگدستی. در انتهای بحث هم بیان شد که راهکارهای دریافت فراوانی از جهانِ سرشار از برکات و نعمت‌ها را باید در سپاسگزاری و بخشش جستجو کرد.
بیشتر...
-
مروری بر انواع رزق در آموزه‌های دینی
بر اساس روایات رزق دو گونه است؛ رزقِ مطلوب و رزقِ طالب. اگر انسان به‌دنبال رزق باشد و آن را طلب کند، به آن رزقِ مطلوب گفته می‌شود؛ اما رزقی که به‌دنبال انسان آید و طلب انسان کند، رزقِ طالب نامیده می‌شود. حاصل بحث این بود که چیزی که انسان به‌دنبال آن نباشد و به‌خاطر آن تلاش نکند و آن را هدف قرار ندهد؛ بلکه نیت‌اش تلاش در جهت رضایت خدا باشد، خداوند به‌عنوان پاداش، آن «رزق» را به وی بدهد و در این‍صورت، فرد دارای رزقِ طالب خواهد بود نه رزقِ مطلوب.
بیشتر...
-
سبک زندگی اسلامی و اخلاق مصرف
دراسـلام هیـچ منعی راجـع بـه مصرف کـردن وجـود نـدارد؛ بلکـه توصیـۀ اسـلام همـواره میانـه روى در مصـرف اسـت. آموزه‌هـاى اسـلامى تـلاش می‌کنـد مصرف کـردن را به‌گونـه‌اى هدایـت کنـد کـه از افـراط و تفریـط اجتنـاب شـود.
بیشتر...
-
قاچاق الکل
ترویج مصرف مشروبات الکلـی در بـین جوانان و خانواده‌های ایرانـی، بیشـتر بـه‌دلیـل ضـربات مهلـک و سـیلی جانانـه و قاطعانه‌ای است که استکبار جهانی بـه‌واسطه وجـود تعصب دینـی و مـذهبی کشـور و از ابتدای انقلاب اسلامی و در خلال هشت سال دفاع مـقـدس از مـلـت مـسـلمان و انقلابـی ایران خورده است. این کینه دیرینه باعث شده تا دشمن از هیچ تلاش و کوششـی بـرای رخـنه فـرهنگی در جـهت تخریب روحیات مذهبی و اعتقادی جوانان فروگذار نکند.
بیشتر...
-
عوامل و زمینه‌های الکل
عوامل متعددی موجب اعتیاد جوانان می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: زمینه‌های خانوادگی؛ فقر مادی خانواده؛ عدم آگاهی و کم‌سوادی؛ اختلافات خانوادگی؛ خصوصیات و ویژگی‌های جوانان و نوجوانان؛ فشار دوستان و همسالان و ...
بیشتر...
-
آسیب‌های مصرف الکل
مغز و اعصاب، هدف اصلی الکل است و عمده تخریب غیرقابل‌برگشت ناشی از مصرف الکل، در سیستم عصبی رخ می‌دهد. طبق آمار، بیش از پانزده میلون معتاد به الکل در آمریکا زندگی می‌کند که حدود ده میلیون نفر از آنان دچار عوارض عصبی مزمن به‌ویژه اختلال شناختی و زوال عقل مشابه با بیماری آلزایمر شده‌اند
بیشتر...
-
نشانه های مصرف الکل
مهم‌ترین این علایم عبارتند از:انزواطلبی، خستگی و بی‌تفاوتی نسبت به خانواده و ارزش‌های حاکم بر آن. خشونت، پرخاش‌گری و قانون‌شکنی. عدم تمایل به صحبت و مشورت با والدین و نزدیکان. کاهش نمرات درسی و بی‌علاقگی به درس و آموزش
بیشتر...
-
الکل چیست؟
در خصوص روش دست‌یابی بشر به الکل و مصرف آن، بعضی معتقدند که بشر خود گیاهانی را که دربردارنده قند بوده و تخمیرشان می‌توانست منجر به تولید الکل شود، کشت کرده و لذا منکر وجود الکل به شکل طبیعی و پیش از تولید آن به‌دست انسان هستند. از این‌رو، شکل تولید به نحوی بوده که مصرف آن به سرعت گسترش یافته است و این گستردگی، از همان ادوار اولیه منجر به بروز مشکلات و مسائل اجتماعی شده است.
بیشتر...
-
راهکارهای مواجه با مصرف الکل (نقش خانواده)
نسبت به احساس افسردگی، بی‌حوصلگی و انزواطلبی فرزند نوجوانتان حساس و هوشیار باشید. نوجوانی که دچار افکار پریشان و مأیوس‌کننده می‌شود، قابل تأمل و بررسی است؛ زیرا او اساساً پیامدهای رفتاری خودش را نمی‌داند. افسردگی برای این گروه از نوجوانان ممکن است زمینه‌ساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مثل روی آوردن به سیگار، مواد مخدر، فحشا، بزهکاری و... شود. والدین باید رفتارها و عادات فرزندان نوجوانشان را که احتمال می‌دهند به‌دلایلی منجر به افسردگی در آنان شود، مدنظر داشته باشند.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [4 5 6 7 8 9 ]