X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > بهداشت و سلامت
-
وفور نعمت در آموزه‌های دینی
خالق جهان بارها به انسان گوشزد کرده است که جهانِ هستی سرشار از نعمت‌ها و برکات است و این نعمت‌های خداوندی در جهت رفع تمامی نیازهای انسان در اختیار او گذارده شده، تا از آنها بهره برد. در این میان، اگر انسان‌ها به نعمت‌های بیکران توجه کرده و از آن‌ها به درستی استفاده کنند، در واقع، شکر عملی به‌جای آورده¬اند. از این مسیر است که نعمت‌ها افزایش و برکات روزافزون می شوند و انسان درک می کند که زمین و نظام آفرینش برای او محرومیتی به ارمغان نیاورده و برای فهم کمبودها و نامطلوبی ها، باید بینش خود را نسبت به جهان تغییر دهد و به عالم به گونه‌ای دیگر بنگرد.
بیشتر...
-
مصرف بهینه در آموزه های اسلامی
در این مقاله، «مصرف بهینه در آموزه‌های اسلامی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاصل بحث این بود که تعمق و تفکر در آیات و احادیث حکایت از آن دارد که نحوة مصرف پول، از درآمد آن بسی مهم‌تر است. اگر متون دینی در نحوه به‌دست‌آوردن پول، مفاهیمی چون «حرمت ربا» و «کسب حلال» را مطرح کرده است ولی در مقابل، نحوه خرج‌کردن پول را در اهمیت بیشتری قرار داده و در این رابطه مفاهیم فراوانی نظیر احسان، قضاء حاجت، جود، تجارت، اطعام، قرض، بخل، سخاوت، صدقه، اسراف، برّ، شحّ، شکر، زکات، خمس، ارث، نذر، قربانی و انفاق را مورد تأکید قرار داده است. این همه، نشان از اهمیت بیشتر خروجی پول دارد، درحالی‌که ذهنیت عمومی این است که ورودی پول مهم‌تر است.
بیشتر...
-
مسئله رزق و توحید در سبک زندگی اسلامی
این نوشتار مسئله رزق و توحید مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاصل بحث این بود که از یک‌سو، رزق شامل تمامی داده‌های خدا و اجزای جهان هستی است. خداوند به تمام عناصر هستی و موجوداتی که در اختیار قرار داده رزق می‌گوید و آن‌ها را برای بشر به‌عنوان روزی آفریده است. رزق یعنی تمامی امکانات عالم، رزق یعنی تمامی عناصر وجود و رزق یعنی هر آنچه در اختیار بشر است و با اذن او «مسخّر» انسان شده است.
بیشتر...
-
تربیت به سبک هیتلر
در این مقاله به بررسی پدیده‏ی تنبیه بدنی کودکان پرداخته شد. سخن اصلی این نوشتار این است که جایگزین‌هایی برای تنبیه بدنی وجود دارد که هم در غالب موارد، سبب ایجاد تغییر مثبت رفتاری در کودک می‌شود و هم آثار نامطلوبی به لحاظ تربیتی بر کودکان ندارد؛ لذا سزاوار است این راه‌کارهای جایگزین را آموخت و تمرین کرد و در تربیت کودکان به‌کار گرفت.
بیشتر...
-
راهکارهای مقابله با خودکشی
اگر به این اصل ایمان و اعتقاد داشته باشیم که هیچ‌کس فطرتاً و ذاتاً منحرف متولد نمی‌شود و اگر بپذیریم که پیشگیری مهم‌تر از درمان است؛ پس باید با در نظر گرفتن اصول و ارزش‌های حاکم بر روح جامعه و با هدف مبارزة بنیادی و ثمر‌بخش با انحراف‌ها و آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی و اقدام به آن، برای سالم‌سازی جامعه در تلاش و تکاپو باشیم.
بیشتر...
-
اینترنت و خودکشی
شبکه‌های زیادی وجود دارند که اطلاعات متنوع و گسترده‌ای برای توصیف شیوه‌های خودکشی فراهم کرده‌اند که می‌تواند برای اشخاص آسیب‌پذیر خطر آفرین باشد. تخمین اینکه چه تعداد از خودکشی‌ها با «آموزش» اینترنتی صورت گرفته دشوار است؛ زیرا چنین اطلاعاتی نیازمند زنده بودن افراد است. روش‌های ارائه شده از سوی اینترنت، فراوان، متنوع و غیرمعمول‌اند. دو مورد از بیماران با خودکشی ناموفق، ابراز کردند که شیوه‌ای که به‌کار گرفته‌اند اینترنتی بوده است.
بیشتر...
-
خودکشی از منظر اسلام
خودکشی هم مانند سایر آسیب‌ها و ناهنجاری‌های جامعه، دارای عواقب و پیامدهای سخت فردی و اجتماعی است. افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند، اگر عمل آنان باعث مرگشان شود، هرچند به ظاهر ممکن است از درد و رنج و مشکلات دنیا آزاد شوند، اما بنابر اعتقادات دینی به عذاب‌های سخت و دردناک گرفتار می‌شوند و از زمره‌ کسانی می‌شوند که به‌طور دائم در آتش بسیار سخت دوزخ می‌سوزند.
بیشتر...
-
علائم و نشانه‌های خودکشی
مجموعه‌ای از نشانه‌ها و تغییرات در سبک زندگی به وجود آیند که می‌توان براساس آن‌ها خودکشی افراد را پیش‌بینی کرد از جمله نشانه‌های کلامی، لذت نبردن از کارهایی که سابقاً لذت‌بخش بوده‌اند، بی‌توجهی به وضع ظاهری، تغییر در عادات غذایی و خواب، بی‌حوصلگی مداوم و ...
بیشتر...
-
عوامل خودکشی
ناامیدی یک مؤلفة مهم در افسردگی، آسایش هیجانی و نیز یک عامل روان‌شناختی کلیدی در رفتارهای خودکشی است. ناامیدی شاید بهترین پیش‌بینی کنندة افکار خودکشی و رفتار خودکشی باشد. ناامیدی یا دیدگاه منفی نسبت به آینده، یک ویژگی روان‌شناختی است که با عقاید، قصد و اقدام به خودکشی در افراد مراجعه‌کننده به مراکز درمانی کودکان و بزرگ‌سالان مرتبط است. فردی ناامید خواهد شد که راهکارهای موجودش دیگر قادر نباشند راه وصول به اهداف درازمدت او را هموار نمایند و درعین‌حال فرد نمی‌تواند اهداف گذشتة خود را نادیده بگیرد.
بیشتر...
-
انواع خودکشی
نظریه‌پردازان تقسیم‌بندی‌های مختلفی از انواع خودکشی ارائه داده‌اند که مشهورترین آن، تقسیم‌بندی دورکیم است. وی خودکشی را به چهار دسته تقسیم کرده است: خودکشی خودخواهانه، خودکشی دگرخواهانه، خودکشی آنومیک، خودکشی تقدیرگرایانه و ...
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [3 4 5 6 7 8 9 ]   صفحه بعدی >>