X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > بهداشت و سلامت
-
نگاهی به روانشناسی محیط‌ زیست
روانشناسی محیط‌زیست، علم و روشی است که اثرگذاری و اثرپذیری بین «افراد» و «محیط فیزیکی خود» را در سطح فردی و گروه‌های کوچک بررسی می‌کند. این بررسی فرآیندهای بنیادی و اجتماعی دارد. فرآیندهای بنیادی مانند ادراک مناظر و ساختمان‌ها، شناخت در مورد محیط‌زیست و شناخت فضایی و شخصیتی. فرآیندهای اجتماعی نیز شامل فضای شخصی، ازدحام، اثرات تراکم جمعیت، بومی شدن، حفظ حریم خصوصی و تجزیه‌وتحلیل تعاملات انسان با ساخت‌وسازها در محیط‌زیست طبیعی ازجمله معماری می‌شود.
بیشتر...
-
تأثیر تغذیه بر ویژگی‌های روحی ـ روانی انسان
قبل از هر چیز باید گفت که تأثیر تغذیه بر ویژگی‌های روحی ـ روانی را به دو معنا می‌توان فهمید: نخست به معنای تأثیر تغذیه بر خلق و خوی روانی انسان، مانند تأثیر تغذیه بر اضطراب، افسردگی، خوش‌اخلاقی، بداخلاقی و... و دوم تأثیر تغذیه بر جنبه‌‌های باطنی و ملکوتی انسان، نظیر تأثیر لقمه حرام بر عدم استجابت دعا. روشن است که آنچه میان علم جدید و دین مشترک است تأکید بر معنای اول است.
بیشتر...
-
محیط‌زیست؛ چیستی و انواع
بدون شک بحران‌های زیست‌محیطی معاصر، زاییده اندیشه‌های مادی نگر، توسعه‌طلب، سلطه‌جو و پیامد ناگوار اشتهای سیری‌ناپذیر رهبران سیاسی، مدیران اقتصادی و در یک کلام معلول کژاندیشی فکری و جهالت عملی انسان در جهان است. آشفتگی و بی‌نظمی زندگی و جامعه و بحران‌های زیست‌محیطی، حکایتی روشن از آشفتگی درون انسان‌هاست و بدین‌سان صلح، صفا و طراوت محیط‌زیست زندگی نیز تنها در صورت تحقق آن‌ها در درون آدمیان امکان‌پذیر است
بیشتر...
-
تغذیه و سبک زندگی
تغذیه سالم و رعایت اصول بهداشتی در سبک غذایی، علاوه بر آنکه بهداشت جسمی و سلامت روانی افراد یک جامعه را بهبود می‌بخشد، به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی برخاسته از سبک غلط تغذیه را نیز رفع می‌کند. به همین دلیل است که در آیین مقدس اسلام نیز به شکل گسترده‌ای بر مسئله تغذیه تأکید شده است.
بیشتر...
-
افسردگی از منظر قرآن
با استخراج مؤلفه‌های نشانه‌ای و علّی از شش سوره مربوط به چهارده واژه مذکور، به کشف شش مدل مختلف افسردگی دست می‌یابیم. این شش مدل، در ابعاد مختلف ساختار وجودی انسان از حواس و خیال و تفکر گرفته تا باورها و عزم و انگیزه و عمل با یکدیگر متمایزند و دارای عوامل و مؤلفه‌های مخصوص به‌خود هستند. این شش مدل افسردگی شامل مدل‌های افسردگی تطفیفی، افسردگی سرشکستگی، افسردگی مقایسه‌ای انزواطلبانه، افسردگی ولایت‌ستیزی، افسردگی معنوی و افسردگی ناشی از حقارت هستند.
بیشتر...
-
نقش باورهای دینی در پیشگیری از اعتیاد
نقش مذهب در پیشگیری از اعتیاد به گونه‌ای است که بسیاری از اندیشمندان بزرگ جهان مثل فروید، یونگ و ویلیام جیمز، مذهب را به عنوان عامل مستحکمی در مقابل آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد تلقی نموده‌اند. مهم‌ترین نقش مذهب، پیشگیری اولیه از اعتیاد است به این معنا که هر چه فرد از لحاظ اعتقادی در سطح مطلوب‌تری قرار گیرد، کم‌تر به دام اعتیاد گرفتار می‌شود.
بیشتر...
-
نقش آموزش و پرورش و رسانه در پیشگیری از مصرف مواد مخدر
بخش مهمی از زندگی کودکان و نوجوانان در مدرسه سپری می‌شود. ارتباط و نحوه برخورد معلمان با آنان و احیاناً مشکلاتی که احتمالاً در این رابطه به وجود می‌آید، از مهم‌ترین وقایع زندگی دانش‌آموزان است. تصحیح این ارتباطات در کاهش عوامل استرس‌زا و تقویت اعتماد به نفس دانش‌آموزان تأثیر بسزایی دارد.
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری از مصرف مواد مخدر
برخورداری از زندگی سالم یکی از عوامل مهم پیشگیری از آسیب‌ها به ویژه اعتیاد است. زندگی سالم دارای ابعاد مختلفی است، از جمله: شناخت ویژگی‌ها و نیازهای رشدی نوجوانان و جوانان، عوامل جسمانی، روانی ـ اجتماعی، معنوی، شناسایی موقعیت‌های پرخطر و تغذیة سالم.
بیشتر...
-
عوامل و زمینه‌های گرایش به مواد مخدر
زندگی کردن در یک ناحیه فقیر اقتصادی با مشخصات زیر: 1. بیکاری، 2. مسکن ناکافی، 3. شیوع فراوان جُرم، 4. شیوع فراوان مصرف مواد غیرقانونی
بیشتر...
-
گونه شناسی مواد مخدر
اکستازی، MDMA (3,4-methylene dioxy meth amphetamine) جزو داروهای شیمیایی است که دارای خواص و اثر محرک‌زایی و توهم‌زایی است.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 ]   صفحه بعدی >>