X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > بهداشت و سلامت
-
فهرست برخی از عناوین مجرمانه محیط‌زیستی و مجازات قانونی آن
فهرست برخی از عناوین مجرمانه محیط‌زیستی و مجازات قانونی آن
بیشتر...
-
آشنایی با نهادهای متولی حفاظت از محیط زیست و وظایف آنان
آشنایی با نهادهای متولی حفاظت از محیط زیست و وظایف آنان
بیشتر...
-
مصرف بی‌رویه مواد آرایشی در ایران
افراط در مصرف اقلام آرایشی در جامعه ایران خودنمایی می‌کند. این وضعیت، نگرانی‌های زیادی را در سطح نهادهای اصلی پدید آورده است. خانواده، آموزش، سیاست و اقتصاد، همگی ضرورت تصمیمات فوری، صحیح و کارآمد را درک کرده‌اند.
بیشتر...
-
نگاهی به اصول فقهی در ارتباط با محیط زیست
شاید مکرر گفته باشیم که هر گاه انسان در سایه تعالیم الهی تربیت شود، هیچگونه مشکلی از ناحیه فعالیتهای او برای طبیعت و سایر همنوعان ایجاد نمیشود؛ اما با توجه به اینکه آیین اسلام فقط وضعیت مطلوب را در نظر نگرفته و میخواهد با جهتگیری مناسب، انسانها را به هدف واقعی سوق دهد، رهنمودهایی را برای تنظیم رفتار و روابط انسانها با یکدیگر و نیز با سایر گونههای گیاهی و حیوانی تشریع کرده است.
بیشتر...
-
ایران در محاصره مشکلات بدون مرز
امنیت محیط زیست به صورت عنصری اساسی در امنیت انسانی است و تخریب طبیعت چالش واقعی انسان در دهههای آینده است. در سالهای اخیر، خطر ملموس و آشکار ناشی از گرم شدن کره زمین احساس میشود. در واقع تغییرات آب و هوایی ناشی از افزایش گازهای گلخانهای، مهمترین خطر برای امنیت انسانی در تاریخ 150 هزار ساله بشر روی زمین است. بنابراین ما نیاز به پیدا کردن راهی برای توقف گرم شدن سیاره خود داریم، بدون اینکه رشد اقتصادی را به خطر اندازیم
بیشتر...
-
بررسی وضعیت حیات وحش کشور
کشور ایران به علت تنوع جغرافیایی و اقلیمی خود دارای تنوع گونهای بسیار ارزشمندی است و بر اساس آخرین بررسی و گزارشهای کارشناسان محیط زیست حدود 1131 گونه جانوری اعم از پستاندار، پرنده، خزنده و دوزیستان در اکوسیستمهای خشکی و آبهای داخلی ایران زیست میکنند
بیشتر...
-
نگاهی به وضعیت منابع آب در ایران و جهان
بروز خشکسالی باعث شده است که کشور به صورت جدیتری با مشکلات کمبود آب مواجه شود ؛ اما محدودیتهای منابع آب از یک سو و برداشت بیرویه از این منابع محدود و تخلیه ضایعات و پسماندها در منابع آبی از سوی دیگر، در حال تضعیف این منبع حیاتی است.
بیشتر...
-
آداب غذا خوردن در اسلام
در فرهنگ اسلامی پس از خوردن غذای حلال بر آداب غذا خوردن و ادب سفره و طعام تأکید شده است. البته این آداب دلیل دارد و به قول شهید مطهری «اسلام دین تشریفات نیست»؛ بلکه اگر آدابی ذکر شده است دلیلی دارد که گاه در علوم جدید کشف می‌شود. علت طرح این بحث نیز نه‌تنها بیان آداب غذا خوردن، بلکه نشان دادن دقت اسلام در ریزترین مسائل رفتار‌های فردی و اجتماعی است.
بیشتر...
-
فضای سبز در تاریخ و ادبیات ایران
ساکنان ایران از روزگاران قدیم به داشتن باغهای زیبا و فرحانگیز علاقه بسیار داشتند . ظروف به جا مانده از آن دوران که به درخت، شاخ و برگ منقوش است، علاقه آنان را به باغ و باغداری نشان میدهد. مردم ایلام اصولاً برای باغها و بیشهها احترام فوقالعادهای قائل بودند تا آنجا که بیشههای سرسبز و خرم را متبرک میدانستند و از ابنیه دینی محسوب میکردند.
بیشتر...
-
اصول کلی تغذیه در اسلام
خوردن و آشامیدن از لوازم اصلی استمرار حیات مادی انسان است. این امر اقتضای آن را داشته که حتی برترین موجودات نظام هستی، یعنی انبیاء و اولیای الهی، نیز با بذل توجه به مقوله خوراکی‌ها، در ضمن صد‌ها حدیث، الگوی صحیح تغذیه از نگاه فرهنگ اسلامی را معرفی کنند و راه‌‌های حفظ صحت بدن و پرهیز از ابتلا به بیماری‌های گوناگون را نشان دهند.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 ]   صفحه بعدی >>