X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
تغییرات سبک زندگی و عوامل مؤثر در سیگاری شدن فرزندان
اگر روزی در جیب پسر نوجوان خود، سیگاری پیدا کردید یا آنکه از همسایه‌ها شنیدید که دختر نوجوانِ شما را در حال سیگار کشیدن دیده‎اند، آرام بمانید و نگران نباشید. توجه کنید که پسر و دختر شما منحرف و فاسد ‏نشده‎اند؛ بلکه کاری کرده‎اند که معمولاً هر نوجوانی در این سن ممکن است انجام دهد. آنان می‎خواهند این نوع کار، بزرگ‎ترها را نیز تقلید کنند و بدانند که سیگار کشیدن چه مزه‎ای می‎دهد و چه فایده‏ای دارد
بیشتر...
-
راه‌کارهای مواجهه با حاشیه‌نشینی
حاشیه‌نشینی، مشکل شهرهای بزرگ و کلان‌شهرهاست؛ ولی محصول ساختارهای غلط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و برنامه‌ریزی های نامناسب در سطحِ ملی و بین المللی است. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، مهم‌ترین راه‌کارهای حل مسائل حاشیه‌نشینی را چنین بیان کرده اند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی سبک زندگی حاشیه‌نشینی
افزایش سریع جمعیت شهری، تغییرات مهمی را در ترکیب سنی و جنسی جمعیت به وجود می‌آورد و شهرها را با معضلات نشأت گرفته از آن مواجه می‌کند؛ به این مفهوم که هجوم جوانان روستایی به شهرها موجب افزایش سریع جمعیت شهری در گروه سنی جوانان می‌شود و گروه سنی جوانان را در مقایسه با گروه‌های دیگر به صورت نامتعادلی درمی‌آورد و مسأله اشتغال را با مشکل مواجه می‌کند.
بیشتر...
-
قوانین و اقدامات داخلی برای حاشیه‌نشینی در ایران
اسکان غیررسمی، مجموعه‌ای از تنگناها و مشکلات و نیز قابلیت‌ها و امکانات را در خود دارد که سیاست‌های کنونی در استفاده از امکانات نهفته آن برای فائق آمدن بر مشکلات، موفق نبوده است. واقعیت آن است که به دور از این قابلیت‌ها ، شیوه‌های مداخله مستقل بخش دولتی (از جمله در تولید مسکن، عرضه زمین و استانداردهای شهری وضع شده) ناکارآمد بوده و نفعی برای کم‌درآمدترین اقشار نداشته است.
بیشتر...
-
حاشیه‌نشینی در ایران
تا سال 1320 اقتصاد شهر و روستا تا حدودی در توازن با هم بودند، بنابراین تا این زمان، مهاجرت به شهر، معضل نشده بود؛ ولی از سال 1332 به بعد با اجرای برنامه ها و طرح‌های نوسازی و توسعة اقتصادی، روند توسعة شهرها نضج گرفت و به اتکای در آمد نفت (مهم‌ترین منبع مازاد اقتصادی) طرح‌های زیربنایی شهری و توسعة صنعتی به اجرا درآمد. از این زمان است که روند در حاشیه قرار گرفتنِ بخش کشاورزی آغاز می‌شود و روستاییان، مهاجرت گروهی خود را به شهرها شروع می‌کنند.
بیشتر...
تأسیس کمیسیون اسکان بشر
راهبردها و راه‌کارهای جهانی برای سبک زندگی حاشیه‌نشینان
با شتاب گرفتن روند توسعه شهری در جهان و به‎ویژه در کشورهای در حال توسعه در چند دهه اخیر، سازمان‌ها و نهادهای گوناگونی برای پاسخ‌گویی و یافتن راه حل‌هایی برای معضلات توسعه شهری شکل گرفته اند. کمیسیون اسکان بشر سازمان ملل متحد (UNCHS)