X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
نگاهی به اصول فقهی در ارتباط با محیط زیست
شاید مکرر گفته باشیم که هر گاه انسان در سایه تعالیم الهی تربیت شود، هیچگونه مشکلی از ناحیه فعالیتهای او برای طبیعت و سایر همنوعان ایجاد نمیشود؛ اما با توجه به اینکه آیین اسلام فقط وضعیت مطلوب را در نظر نگرفته و میخواهد با جهتگیری مناسب، انسانها را به هدف واقعی سوق دهد، رهنمودهایی را برای تنظیم رفتار و روابط انسانها با یکدیگر و نیز با سایر گونههای گیاهی و حیوانی تشریع کرده است.
بیشتر...
-
ایران در محاصره مشکلات بدون مرز
امنیت محیط زیست به صورت عنصری اساسی در امنیت انسانی است و تخریب طبیعت چالش واقعی انسان در دهههای آینده است. در سالهای اخیر، خطر ملموس و آشکار ناشی از گرم شدن کره زمین احساس میشود. در واقع تغییرات آب و هوایی ناشی از افزایش گازهای گلخانهای، مهمترین خطر برای امنیت انسانی در تاریخ 150 هزار ساله بشر روی زمین است. بنابراین ما نیاز به پیدا کردن راهی برای توقف گرم شدن سیاره خود داریم، بدون اینکه رشد اقتصادی را به خطر اندازیم
بیشتر...
-
هویت و سبک زندگی
«هویت» واژه‌ای است که هریک از اندیشمندان بر مبنای چارچوب‌های نظری و روش‌شناختی متفاوت و حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی، از منظری متفاوت به آن پرداخته و هریک ابعاد هویت را در وجوه فردی، گروهی، طبقاتی، ملی، فراملی و... موردتوجه قرار داده‌اند
بیشتر...
-
زابلوکی و کانتر
از نظر زابلوکی و کانتر سبک زندگی حاکی از ارزش‌های مشترک یا سلیقه‌ها و ترجیحات افراد است؛ارزش‌ها و سلیقه‌هایی بیان‌کننده سبک زندگی هستند که در الگوهای مصرفی منعکس شده باشند؛سبک زندگی افراد، وجهه‌ای دوگانه دارد؛ هم بیان‌کننده اشتراک افراد در الگوهای مصرف و هم موجب تمایز آنان از دیگران در این الگوهاست
بیشتر...
-
بحران محیط‌زیست
نظر به اهمیت و به روز بودن این مسأله، بجاست ابتدا از وضعیت موجود محیط زیست، سخنی به میان رود. بحران محیط زیست چیست؟ اساساً آیا میتوان واژه «بحران» را برای وضعیت فعلی محیط زیست به کار برد؟ در علم «مدیریت»، نبود انطباق بین نیازها و منابع را بحران گویند. تغییر ناگهانی، بروز حوادث غیرمنتظره و خطرناک، نداشتن اطمینان از اوضاع و برهم خوردن تعادل از مشخصات وضعیت بحرانی است
بیشتر...
-
نگاهی به روانشناسی محیط‌ زیست
روانشناسی محیط‌زیست، علم و روشی است که اثرگذاری و اثرپذیری بین «افراد» و «محیط فیزیکی خود» را در سطح فردی و گروه‌های کوچک بررسی می‌کند. این بررسی فرآیندهای بنیادی و اجتماعی دارد. فرآیندهای بنیادی مانند ادراک مناظر و ساختمان‌ها، شناخت در مورد محیط‌زیست و شناخت فضایی و شخصیتی. فرآیندهای اجتماعی نیز شامل فضای شخصی، ازدحام، اثرات تراکم جمعیت، بومی شدن، حفظ حریم خصوصی و تجزیه‌وتحلیل تعاملات انسان با ساخت‌وسازها در محیط‌زیست طبیعی ازجمله معماری می‌شود.
بیشتر...
-
راه‏کارهای مقابله با آسیب‏ های ماهواره
بهتر است که رویکرد رسانه‏های متکثر و متنوع داخلی را هر چه بیشتر از پخش فیلم‏های وارداتی، گفتگو، مسابقات ضعیف و پخش مفرط پیام‌‌‌های تجاری به تولید و پخش فیلم‏های مناسب به خصوص سریال‏های پرمعنا تغییر دهیم. سریال‏هایی که پر محتوا بوده و علاوه بر جذابیت، مخاطب را به سمت هویت حقیقی خویش سوق دهند.
بیشتر...
-
ادبیات پژوهش درباره تأثیر ماهواره
ماهواره به عنوان یک رسانه، نقش‌ اثرگذاری بر مخاطبان خود دارد و نمی‌توان انکار کرد که رسانه‌ها انواع گوناگونی از اطلاعات و محتوا (به‏ویژه هنجارها و ارزش‏ها) را انتقال می‌دهند. علاوه بر این بسیاری از منابع علمی می‏گویند که جامعه ایرانی و به‏ویژه جامعه شهری در سال‌های اخیر دچار تحولات عظیم ارزشی شده‌اند که شکاف‌های زیادی در حوزه نسلی، سیستم برنامه‌ریزی، خانواده، آموزش، سیستم مدیریتی و حتی سیستم هنجاری جامعه ایجاد کرده است.
بیشتر...
-
گرایش به ماهواره در سبک زندگی جدید
به طور کلی می توان آثار شبکه های تلویزیونی ماهواره ای را بر اساس تحقیقات انجام شده به قرار زیر دسته بندی کرد: تضعیف پیوند عاطفی خانواده، تغییر ارزش‏ها و جایگزینی ضدارزش‏ها، الگودهی به خانواده ها، ترویج هم خانگی، تضعیف بنیان خانواده و...