X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > فرهنگ آموزش
-
قایق رضایت از زندگی، بر دریای آرزوهای ما
رضایت داشتن از زندگی یکی از خواسته‌های همة ماست و آن عبارت است از انعکاس بازتاب توازن میان آرزوهای ما و وضعیت فعلی‌. هر چقدر که فاصلة این دو کم‌تر باشد، رضایت بیشتری از زندگی را تجربه می‌کنیم
بیشتر...
-
اسباب‌بازی؛ راهکارها و اقدام‌ها
هر چند در گذشته توان مالی بسیاری از خانواده‏ها ضعیف بود، اما پدران و مادران توان عاطفی بالایی داشتند و با ساخت اسباب‏بازی چوبی و پارچه‏ای ساده می‏توانستند با قلب و خیال کودکان‌شان همراه شوند و آنان را به آینده امیدوار کنند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی اسباب‌بازی
والدین در هنگام خرید اسباب‏بازی فقط به جنبه‏های ظاهری آن توجه دارند و تصور می‏کنند که هدف از ساخت عروسک نیمه عریان، آرایش شده و دارای قابلیت آوازخوانی فقط آن است که کودک را خوشحال و سرگرم کند و بیشتر به اشیا و موجودات واقعی شباهت داشته باشد
بیشتر...
-
کارکردهای مثبت اسباب‌بازی
بی‏گمان، شالوده تفکر دینی کودکان را می‏توان در همین احساس کودکانه و برداشت‏های به ظاهر سطحی جستجو کرد. برای نمونه، درک این مطلب که «خداوند، همه جا حاضر است» برای کودکانِ کم‌تر از شش سال مشکل است؛ زیرا نگرش «جاندار پنداری» به همراه «ساخته‌پنداری» احتمالاً تا حدود هفت، هشت سالگی ادامه دارد.
بیشتر...
-
وضعیت اسباب‏ بازی در ایران
اگر سیاست‏گذاران فرهنگی کشور، به موضوع اسباب‏ بازی کودکان کمی عمیق‏تر بنگرند، خواهند توانست با پژوهش و با به‌کارگیری طراحان مبتکر، هم‏آهنگ با فرهنگ ایرانی، طرح‏های جذّابی را ارائه دهند. لازمه این کار، به‌کارگیری استعدادها، شناخت و آگاهی از نیازها و ویژگی‏های روحی کودکان و نوجوانان و پژوهش‏های علمی گسترده در این زمینه است.
بیشتر...
-
تاریخچه اسباب‌بازی در سبک زندگی ایرانیان
عبارت «خوشگل مثل عروسک» به‎طور عام به زیبایی و ظرافت چهره اشاره دارد، ولی به‎طور خاص به شبیه بودن به ایده‎آل‎‎های زیبایی غربی مربوط می‎شود. این عبارت از آن زمان وارد فرهنگ عامه شده و امروز هم که باربی به بازار آمده، علاوه ‎بر چهره به الگویی برای تناسب و زیبایی اندام هم بدل شده است. حتی این اواخر عروسک‎‎هایی به نام فَشن به بازار آمده‎ که اندام ظریف اغراق‌شده‎ای دارد و مرحله زیبایی چهره و اندام را پشتِ سر گذاشته و خریدار باید پوشش و لباس‎‎های مختلف و به قول معروف تیپ زدن را از این عروسک یاد بگیرد!
بیشتر...
-
اسباب‌بازی؛ چیستی و طبقه‌بندی
میان اسباب‌بازی و ابزار ‌بازی تفاوت وجود دارد. هنگامی که از اسباب‌بازی سخن به میان می آید منظور تولیدات صنعت‌گران و کارخانه‌هاست که اسباب‌بازی‌هایی مانند توپ، عروسک، ماشین، تفنگ، آدم آهنی، انواع لگوها و پازل‌ها را می‌سازند و به بازار عرضه می‌کنند ولی ابزار ‌بازی وسایلی است که بدین منظور ساخته نشده و کودک با کمک قوه تفکر، تخیل و خلاقیت خویش از آن‌ها استفاده می‌کند که بعضی از آن‌ها از اسباب‌بازی‌های صنعتی، به مراتب مفیدتر، سازنده‌تر و ارزان‌ترند. موادی مانند خاک، شن، ماسه، آب، برف، چوب، گل، سنگ و کاغذ که مورد علاقه کودکان ملل مختلف‌اند، جزء این دسته محسوب می‌شوند.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [3 4 5 6 7 8 ]