X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > فرهنگ آموزش
-
گونه شناسی مواد مخدر
اکستازی، MDMA (3,4-methylene dioxy meth amphetamine) جزو داروهای شیمیایی است که دارای خواص و اثر محرک‌زایی و توهم‌زایی است.
بیشتر...
-
محرک‌های سوء مصرف در سبک زندگی
سوء مصرف این مواد در سبک زندگی، با توجه به سهولت دسترسی، به خصوص در نوجوانان و افراد طبقات اقتصادی پایین‌تر، شایع‌تر است. وجود ضایعات پوستی در اطراف دهان و بینی، بوی غیرمعمول تنفس، وجود بقایای ماده مصرفی روی صورت و لباس‌ها و علائم تحریک مکرر گلو و بینی، از علائم مصرف این دسته از مواد است.
بیشتر...
-
پیشینه مصرف مواد مخدر در جهان و ایران و قوانین بازدارنده
سوء مصرف مواد مخدر یکی از معضلات جدی انسان متمدن، در عصر حاضر است. ابعاد وسیع و عوارض ناشی از مصرف مواد، زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع را به شدت تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. این آسیب می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از نسلی به نسل دیگر سرایت کند. از این‌رو در طول تاریخ و در سطح بین المللی آفتی جدی، ویران کننده، مسری و موذی به شمار آمده است.
بیشتر...
-
اعتیاد در سبک زندگی
معتاد کسی است که بر اثر مصرف مکرر و مداوم مواد مخدر یا دارو به آن متکی شده باشد. به عبارت دیگر، قربانی هر نوع وابستگی دارویی یا روانی به مواد مخدر، معتاد شناخته می‌شود. از نظر جامعه‌شناسی، معتاد کسی است که به مواد ایجاد‌کننده تغییرات غیر قابل قبول اجتماعی و فردی وابستگی دارد و در صورتی که دارو به بدن وی نرسد، اختلالات روانی و فیزیکی موسوم به سندرم محرومیت در او ایجاد می‌شود
بیشتر...
-
نظام موضوعات و مفاهیم نظریه سبک زندگی اسلامی بر مبنای سیره علوی (علیه السلام) با تأکید بر نهج‌البلاغه
پژوهش حاضر با هدف تدوین مبانی نظریه سبک زندگی علوی و با این سؤال اساسی که آموزه‌ها، مؤلفه‌ها و مفاهیم سیره و سبک زندگی علوی چیست؟ انجام شده است. به دلیل استفاده از راهبرد نظریه داده بنیاد، مدل مفهومی و فرضیه مطرح نشد.
بیشتر...
با تأکید بر دیدگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)
روند گفتمان‌سازی سبک زندگی رهبر الهی در جامعه
سبک زندگی رهبران الهی در ابعاد مختلف فردی، خانوادگی و اجتماعی بر پایه آموزه‌های قرآن و سنت است و الگویی مناسب برای تمامی افراد جامعه اسلامی است. در مدل گفتمان‌سازی سبک زندگی رهبر الهی تا گفتمان غالب جامعه گردد، نخست، ارزشمندی موضوع گفتمان شناسانده می‌شود
بیشتر...
-
اسپلینترسل و «silent hill»
در بازی اسپلینترسل هیچ نشانه‌ای از ایرانی بودن در شکل و قیافه سربازان دشمن نیست. اشکالات مکالمه سربازان و طراحی چهره، لهجه و... را فقط یک شخص ایرانی می‌تواند متوجه شود. این مجید صدیق است، فردی انگلیسی که نه عرب است نه ایرانی، بلکه شخصی است که در پاکستان بزرگ شده است. لیست سیاه، داستانی را در پی می‌گیرد که نه پیچیدگی خاصی دارد و نه پایان‌بندی خیلی حساس و یا هیجان‌انگیز.
بیشتر...
-
مراسم نیمه شعبان امسال؛ چرا و چگونه؟
در این نوشتار به آسیب شناسی تغییرات محسوس در برگزاری مراسم نیمه شعبان پرداختیم. عواملی چون مشکلات اقتصادی، وجود شبهات و عدم اقناع ذهنی، اوضاع بد جهان اسلام، افزایش آسیب‌های اجتماعی، برخوردهای اشتباه و تغییر سبک شادی‌های مذهبی را به عنوان گذاره¬های تاثیرگذار در این تغییرات نام بردیم.
بیشتر...
-
عوامل خیانت در سبک زندگی
وقتی گروهی از مردم با تغییر در نگرش‌های مذهبی خود، اهداف زندگی را به جای آسمان در زمین جستجو می‌کنند، دنیاگرایی به‌عنوان نگرشی کلان در کلیت یک جامعه توسعه می‌یابد. این نگرش، زمینه توجه به لذت‌های این جهانی را فراهم می‌کند و از آنجا که لذت جنسی از جمله قوی‌ترین نیازهای بشر است، فرد به‌دنبال بیشینه کردن لذت‌های خود در این جهان است و در این راه هیچ سدی در مقابل خود نمی‌بیند، مگر آنکه به وسیله عقل و خرد جمعی خود را از این موضوع دور نگه دارد
بیشتر...
نگاهی به فیلم «صلیب‌گاه» اثر مایکل مک دونا Calvar
قربانگاه ایمان یا دودلی‌های زندگی امروز؟
ماجرا این است: او در هفت سالگی مورد تجاوز یک کشیش قرار گرفته، و این کار تا پنج سال ادامه یافته. یک روز در میان، به مدت پنج سال! و حالا مرد تصمیم دارد پدر جیمز را به خاطر گناه کشیشی دیگر به قتل برساند. فقط به این دلیل که فکر می‌کند کشتن یک کشیش بد فایده‌ای ندارد. بلکه کشتن یک کشیش خوب است که سر و صدا به راه می‌اندازد.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [2 3 4 5 6 7 8 ]   صفحه بعدی >>