X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
سه شنبه 14 مرداد 1399
هفتمین جلسه تیم کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ آستان قدس رضوی برگزار شد
هفتمین نشست کارشناسی تدوین مطالعات مفهومی و راهبردی طرح محتوایی موزۀ حرم مطهر رضوی در مؤسسه آل یاسین برگزار گردید.
يکشنبه 12 مرداد 1399
بررسی زمینه‌های همکاری در دیدار مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد
تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و نیز تشکیل تیم‌های کارشناسی از مهم‌ترین محورهای این دیدار می‌باشد.
دوشنبه 6 مرداد 1399
دیدار مدیر کل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف با ریاست موسسه سبک زندگی
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات محتوا باید در شئون زندگی مردم مصرف شود. تولید و عرضه کار شماست و توزیع (مصرف) کار ماست.
چهارشنبه 1 مرداد 1399
به زودی نسخه جدید سایت موسسه سبک زندگی آل یاسین رونمایی می شود
پس از گذشت قریب به 6 سال از فعالیت نسخه فعلی سایت، نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی سبک زندگی آل‌یاسین به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد.
سه شنبه 31 تير 1399
دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با ریاست مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین
در این دیدار، ظرفیت‌ها و زمینه‌های فرهنگی این استان در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی و راهکارهای همکاری با مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
> مقالات > مقالات > فرهنگ آموزش
-
پژوهش و دانشگاه؛ موانع و راهکارها
دانشگاه و مراکز ‌آموزش عالی، تولیدکننده تفکرات و ایده‌ها در جامعه‌اند. اغلب ایده‌های جدید حاصل پژوهش‌های مستمر و نظام‌مندی است که در دانشگاه با سه هدف عمده توسعه و گسترش دانش فعلی، از بین بردن ابهامات پیشین و تکمیل و ارتقای سطح دانش، و به کارگیری نتایج دانش خلق شده در خدمت جامعه اتفاق می‌افتد.
بیشتر...
-
نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری
جنبش نرم‌افزاری را می‌توان‌ چنین‌ تعریف کرد: «جنبش نرم‌افزاری بـه یـک حرکت اجـتماعی گویند که برای ایجاد تحول مثبت در روند تولید فکر و اندیشه به‌ منظور تمدن‌سازی شکل می‌گیرد». جنبش نرم‌افزاری یعنی تولید فکر». جنبش نرم‌افزاری فرایند خاصی است‌ که نظام آموزشی و پژوهـشی‌ مـجامع حـوزوی و دانشگاهی را، به‌ گونه‌ای‌ عالمانه‌ تغییر می‌دهد که ویژگی مصرف‌کنندگی این مـراکز به ویژگی تولید علم و نظریه‌پردازی تبدیل‌ می‌شود، به طوری که این تبدیل فزاینده و همگانی است.
بیشتر...
-
وحدت حوزه و دانشگاه
اتفاق و همدلی حوزه، به عنوان تجلی و نمود علوم و ارزش‌های دینی، و دانشگاه، به عنوان جایگاه علوم تجربی، زمینه‌ساز وحدت همه‌ آحاد جامعه و منشأ خیرات و برکات فراوان برای امت اسلام است. به همین دلیل امام خمینی (ره) با دید نافذ و ژرف در تعالیم اسلامی و تجربه گذشته امت، بارها و به مناسبت‌های مختلف بر این امر حیاتی تأکید ورزیده‌اند. ایشان جدایی دانشگاه از حوزه‌های علمیه را خیانتی بزرگ و پیوند و آشتی آنها را یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب دانسته‌اند
بیشتر...
دانشگاه و سبک زندگی
چیستی، تاریخچه، رسالت و اهداف
اولین مجموعه آموزشی بالاتر از‌ تعلیمات‌ عمومی که به موضوعاتی چـون حـقوق، طب‌ و فـنون‌ می‌پرداخت، در اواخر قرن‌ دوازدهم‌ در شهر بولونیای ایتالیا شکل‌ گرفت‌ که رئیس آن اسقف اعـظم‌ آن شـهر بود. در اوایل قرن سیزدهم نیز اتحادیه‌ محصلان نواحی آلپ جنوبی تحت‌ عنوان‌ یونیورسیته‌ شکل‌ گرفت. اتـحادیه‌های‌ دیـگری نیز در همین‌ قرن‌ در نقاط دیگر ایتالیا به وجود آمد که هدف آنها مـنافع صنفی دانشجویی بود
بیشتر...
-
افسردگی
افسردگی چهارمین و بزرگ‌ترین عامل بیماری‌ها، در بین بیماری‌های غیر کشنده است. این بـیماری از عـلل پیشرو در ایجـاد ناتوانی در دنیا به شمار می‌رود، به‌طوری‌که در ۲۰ سال آینده دومین عامل منجر به ناتوانی در جهان خواهد شد. افسردگی با روند رو به رشد تکنولوژی، توسعه شهری، زندگی ماشینی، مشغله‌های فراوان کاری و سایر زمینه‌های اجتماعی، پیامدهای اجتماعی بسیاری نیز دربردارد.
بیشتر...
-
گذشت و قانون کامیون حمل زباله
بسیاری از افراد مانند کامیون‌های حمل زباله‌اند. آنان با انبوهی از زباله‌هایی مانند ناکامی، خشم، و ناامیدی در اطراف می‌گردند. وقتی آشغال در اعماق وجودشان تلنبار می‌شود، آنان به جایی احتیاج دارند تا آن را تخلیه کنند و گاهی اوقات روی تو خالی می‌کنند. وقتی کسی به تو بدی یا با تو بدرفتاری می‌کند، به خودت نگیر
بیشتر...
-
نقش باورهای دینی در پیشگیری از اعتیاد
نقش مذهب در پیشگیری از اعتیاد به گونه‌ای است که بسیاری از اندیشمندان بزرگ جهان مثل فروید، یونگ و ویلیام جیمز، مذهب را به عنوان عامل مستحکمی در مقابل آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد تلقی نموده‌اند. مهم‌ترین نقش مذهب، پیشگیری اولیه از اعتیاد است به این معنا که هر چه فرد از لحاظ اعتقادی در سطح مطلوب‌تری قرار گیرد، کم‌تر به دام اعتیاد گرفتار می‌شود.
بیشتر...
-
نقش آموزش و پرورش و رسانه در پیشگیری از مصرف مواد مخدر
بخش مهمی از زندگی کودکان و نوجوانان در مدرسه سپری می‌شود. ارتباط و نحوه برخورد معلمان با آنان و احیاناً مشکلاتی که احتمالاً در این رابطه به وجود می‌آید، از مهم‌ترین وقایع زندگی دانش‌آموزان است. تصحیح این ارتباطات در کاهش عوامل استرس‌زا و تقویت اعتماد به نفس دانش‌آموزان تأثیر بسزایی دارد.
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری از مصرف مواد مخدر
برخورداری از زندگی سالم یکی از عوامل مهم پیشگیری از آسیب‌ها به ویژه اعتیاد است. زندگی سالم دارای ابعاد مختلفی است، از جمله: شناخت ویژگی‌ها و نیازهای رشدی نوجوانان و جوانان، عوامل جسمانی، روانی ـ اجتماعی، معنوی، شناسایی موقعیت‌های پرخطر و تغذیة سالم.
بیشتر...
-
عوامل و زمینه‌های گرایش به مواد مخدر
زندگی کردن در یک ناحیه فقیر اقتصادی با مشخصات زیر: 1. بیکاری، 2. مسکن ناکافی، 3. شیوع فراوان جُرم، 4. شیوع فراوان مصرف مواد غیرقانونی
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 ]   صفحه بعدی >>