X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
پنج شنبه 19 مهر 1397
دیدار و گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری
دکتر محمدتقی فعالی ریاست محترم مؤسسه فرهنگی هنری سبک‌زندگی آل‌یاسین با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفتگو کردند.
پنج شنبه 19 مهر 1397
سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح سه حوزه
بیست و سومین جلسه شورای علمی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین با حضور اعضاء تشکیل شد.
شنبه 7 مهر 1397
تعیین موضوعات کرسی های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی در سال 1397
26 موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی مورد تصویب کمیسیون کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه قم قرار گرفت. برخی از این موضوعات به شرح زیر است:
چهارشنبه 4 مهر 1397
اتمام ترجمه و تعلیقه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده فرهنگ‌ها»
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کار ترجمه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها؛ پیشینه و چشم‌انداز جدید» رو به پایان است.
سه شنبه 3 مهر 1397
دیدار مسئول بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام حسین(ع) قم با کارشناسان مؤسسه آل‌یاسین
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه امام حسین(ع) قم سرکار خانم خلیلی با کارشناسان مؤسسه سبک‌زندگی آل‌یاسین، دیدار و گفتگو کردند.
> مقالات > مقالات > اوقات فراغت
-
اسباب‌بازی؛ راهکارها و اقدام‌ها
مشکلات تولید اسباب‌بازی در ایران، فراتر از مسائلی است که یک کالای کاملاً اقتصادی با آن رو به‌رو است. در تولید اسباب‌بازی، به‌عنوان یک کالای فرهنگی، از یک‌سو باید چشم به شرایط اقتصادی دوخت و از سوی دیگر باید به نکات روان‌شناختی، جنبه‌های آموزشی و پرورشی و ملاحظات فرهنگی و اجتماعی توجه کرد.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی اسباب‌بازی
بازی و اسباب‌بازی، به‌ویژه بازی‌های الکترونیکی با توجه به قابلیت‌ها و کارکردهایی که دارند، می‌توانند برای حفظ سلامت و بهداشت روان، به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر بر رشد شخصیت و اجتماعی شدن کودک کاربرد داشته باشند.
بیشتر...
-
سبک زندگی جوانان کافی شاپ
این مقاله به بررسی سبک زندگی جوانان کافی شاپ منطقه 3 تهران می پردازد و تلاش می کند ویژگی های سبک زندگی این گروه از جوانان را مشخص کند.
بیشتر...
-
فراغت و ارزش‌های فرهنگی
یکی از عرصه‌های مهمی که در مطالعات اجتماعی و پژوهش‌های فرهنگی برای شناخت تحولات ارزشی و نگرشی و سبک‌های جدید زندگی مورد توجه قرار می‌گیرد عرصه فراغت است.
بیشتر...
-
سبک زندگی و هویت اجتماعی جوانان
شناسایی هویت های اجتماعی تلاشی است برای تحلیل الگوهای تکرارپذیر، کنش ها و نگرش های گروهی. هویت اجتماعی در جامعه شناسی بر تمایز میان جامعه سنتی و مدرن استوار است.
بیشتر...
-
بررسی تاثیر سبک زندگی بر سبک مصرف کتب و نشریات
مطالعه کتب و نشریات به عنوان یک فعالیت فرهنگی، از شاخص های مهم میزان مصرف کلالاهای فرهنگی در هر جامعه به حساب می آید. این پژوهش به بررسی رابطه سبک زندگی مردم شهر تهران با مصرف کتاب و نشریات پرداخته است.
بیشتر...
-
سبک زندگی و اوقات فراغت
اوقات فراغت فرصت طلايي است كه مي‌توان با آن، زمينه مناسبي براي رشد و بالندگي افراد را فراهم آورد به شرط آنكه قدرش را بدانيم و با بي‌توجهي از كنارش نگذريم.
بیشتر...
-
راهکارهای مقابله با هرزه نگاری
در مواجهه با آسیب‌های ناشی از گرایش افراد به هرزه‌نگاری راهکارهای مختلفی ارائه شده است که به‌صورت مختصر در سه حوزه راهکارهای دینی، راهکارهای خانوادگی و راهکارهای فردی قابل ارائه هستند.
بیشتر...
-
کارکردهای مثبت اسباب‌بازی
رشد اجتماعي كودك، در حقيقت، از مشاركت گرم و صميمي او با هم‌بازي‌ها و دنياي خيالي و شيرين كودكانه‌اش كه عروسك، نماد مادر و يك تكه چوب، گوشي تلفنِ اوست و با آن رابطه برقرار مي‌كند، آغاز مي‌شود.
بیشتر...
-
اقدامات عملی در مواجهه با آسیب های هرزه نگاری
در مواجهه با آسیب‌های پرشمار هرزه‌نگاری که برخی از آن‌ها به اجمال مورد اشاره قرار گرفت، فعالیت‌ها و اقدامات مختلفی در کشورهای مختلف جهان صورت گرفته است.
بیشتر...
[2 3 4 5 6 7 8 ]   صفحه بعدی >>