X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 26 آذر 1397
حضور پژوهشکده سبک زندگی اسلامی در نمایشگاه مشکات 5
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه تحت عنوان «نمایشگاه مشکات 5» با حضور پژوهشکده سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.
يکشنبه 25 آذر 1397
دیدار آقای مهدی لسانی با ریاست موسسه سبک زندگی آل یاسین
مدیر پژوهش و برنامه‌ریزی آستان قدس رضوی جناب آقای مهدی لسانی با ریاست محترم موسسه سبک زندگی آل یاسین حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی دیدار و گفتگو کردند.
يکشنبه 25 آذر 1397
جلسه 89 از کلاس های زندگی معنوی
جلسه هشتاد و نهم از کلاس‌های زندگی معنوی توسط دکتر محمدتقی فعالی در محل موسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.
دوشنبه 19 آذر 1397
برگزاری دوره‌های تربیت مربی مهارت‌های زندگی و خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی، موسسه سبک زندگی آل یاسین با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه علمیه دوره‌ تربیت مربی «مهارت‌های زندگی با رویکرد سبک زندگی»، دوره تربیت مربی «خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی» و دوره عمومی «مهارت‌های سبک زندگی اسلامی» را برگزار می کند.
شنبه 17 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی از مجموعه کرسی‌های آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد.
> مقالات > مقالات > زن و خانواده
-
چگونه از عشق خلاص شویم!؟
در این نوشتار برخی از گونه‌های آسیب‌زای عشق را بررسی شده و گفته شد که با راهکارهایی چون «تقویت ایمان به خدا و ارتباط با او، علت‌یابی، تهیة فهرستی از صفات منفی طرف مقابل، تهیة فهرستی از ویژگی‌های ناهمخوان، مشورت، تنهانماندن، خود را به بی‌خیالی‌زدن، توجه به گذرابودن رابطه، دوری از ابزارهای ارتباطی و از یادآورها و... » می‌توان از این ارتباط زیان‌بخش و گرفتاری در این مخمصه رهایی یافت.
بیشتر...
-
سخت‌رویی روانی و سازگاری زناشویی
در این مقاله، سازگاری زناشویی و رابطة آن با جنبه‌های گوناگون زندگی انسان‌ها را مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه آن شد که سـازگاری زناشویی در واقع بالابودن میزان تفاهم بین همسران و سهیم‌شدن آن‌ها در فعالیت‌ها با خرسندی و موفقیت در زندگی است. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش سازگاری زناشویی، تقویت ویژگی سخت‌رویی در افراد است؛ ویژگی‌ای که سبب می‌شود فرد در مواجهه با رخدادهای استرس‌زای زندگی، بر آن تکیه کند.
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری از طلاق
راهکارهایی که به‌عنوان پیشگیری می‌توان به آن‌ها اشاره کرد در سه بخش قابل‌بیان است؛ توصیه‌های اسلامی، راهکارهایی به نهادها و سازمان‌های دولتی و تکنیک‌های ارتباطی.
بیشتر...
-
دیدگاه اسلام در مورد طلاق
اسلام، طلاق را یکی از مبغوض‌ترین حلال‌های شرعی نزد خداوند برشمرده است اما با این حال، آن را به عنوان یک انتخاب پذیرفته است. در مورد طلاق و حق و طلاق در اسلام مباحث مختلفی شکل گرفته است که مخالفین و موافقین زیادی را داشته است. در اسلام این‌گونه نیست که درهرصورت طلاق در اختیار مرد باشد و زن حق هیچ‌گونه درخواست و اختیاری برای در دست داشتن اختیار طلاق نداشته باشد.
بیشتر...
-
پیامدهای طلاق
طلاق آثار و پیامدهای عمیق اقتصادی، اجتماعی، روانی، قانونی و والدینی در مردان وزنان مطلقه و فرزندان طلاق دارد. بسیاری از بررسی‌های انجام شده، از رابطه بین طلاق با اعتیاد، جرم و بزه‌کاری، روان‌پریشی، عدم تعادل شخصیتی، مسائل آموزشی و تربیتی، خودکشی، جامعه‌ستیزی و نظایر آن حکایت می‌کنند. شواهد مفصل و ارزشمندی ارائه شده که نشان می‌دهد ازهم‌پاشیدگی زندگی مشترک، با مجموعه گسترده‌ای از شاخص‌های سلامتی در ارتباط است.
بیشتر...
-
علل، عـوامل و زمینه‌های طلاق
طلاق به‌عنوان یک پدیده اجتماعی منبعث از مجموعه علل و عوامل متعدد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خاصه مباحث فرهنگی است و تعیین یک عامل اصلی و قطعی بروز طلاق امکان‌پذیر نیست؛ اما می‌توان آن را در سه دسته کلی فردی، خانوادگی و اجتماعی، تقسیم‌بندی کرد.
بیشتر...
-
انواع طلاق
در مطالعات جدید تقسیم‌بندی طلاق را بر اساس رسمی و غیررسمی بودن طلاق در نظر گرفته‌اند، هرچند از دیدگاه اسلام، طلاق بر دو نوع رجعی و بائن تقسیم‌بندی می‌شود.
بیشتر...
-
طلاق؛ از گذشته تا حال
مسئله طلاق از گذشته در میان اقوام مختلف وجود داشته است. در این مقاله وضعیت طلاق در ادیان و اقوام مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
بیشتر...
-
طلاق
یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که نهاد خانواده را به‌شدت تهدید می‌کند، طلاق است؛ اما آمار رسمی طلاق به‌طور کامـل نشان‌دهنده میزان ناکامی هـمسران در زنـدگی زنـاشویی نیست؛ زیرا در کنار آن آماری بزرگ‌تر به طلاق‌های عاطفی اختصاص دارد، یعنی به زندگی‌های خاموش و خانواده‌های توخالی، که زن و مرد در کنار هم به سردی زندگی مـی‌کنند ولی تـقاضای طـلاق قانونی نمی‌کنند؛ درواقع برخی ازدواج‌ها که با طـلاق پایان نـمی‌یابند
بیشتر...
-
راهکارهای کاهش سن ازدواج
برای مقابله با افزایش سن ازدواج و ترغیب جوانان به تشکیل زندگی مشترک راهکارهای مختلفی پیشنهاد شده است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از اقدامات پیشگیرانه، راهکارهای فرهنگی آموزشی، راهکارهای اقتصادی و تحصیلات.
بیشتر...
[2 3 ]   صفحه بعدی >>