X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 30 مهر 1397
کرسی آزاد اندیشی ارائه نظر "عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی"
به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی؛ اولین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
پنج شنبه 19 مهر 1397
دیدار و گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری
دکتر محمدتقی فعالی ریاست محترم مؤسسه فرهنگی هنری سبک‌زندگی آل‌یاسین با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفتگو کردند.
پنج شنبه 19 مهر 1397
سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح سه حوزه
بیست و سومین جلسه شورای علمی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین با حضور اعضاء تشکیل شد.
شنبه 7 مهر 1397
تعیین موضوعات کرسی های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی در سال 1397
26 موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی مورد تصویب کمیسیون کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه قم قرار گرفت. برخی از این موضوعات به شرح زیر است:
چهارشنبه 4 مهر 1397
اتمام ترجمه و تعلیقه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده فرهنگ‌ها»
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کار ترجمه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها؛ پیشینه و چشم‌انداز جدید» رو به پایان است.
> مقالات > مقالات > بهداشت و سلامت
-
بررسی ارتباط سبک زندگی با کیفیت خواب در زنان یائسه
سبک زندگی یکی از عوامل موثر بر سلامت است و در صورتی که ناسالم باشد، می تواند باعث بروز بیماری و ایجاد مشکلات مزمن در زنان یائسه شود. مطالعه حاضر با هدف تعیین ارتباط سبک زندگی با کیفیت خواب در زنان یائسه انجام شد.
بیشتر...
-
اینترنت و خودکشی
اینترنت حاوی مطالب گسترده و متنوعی درباره بحث خودکشی است. بیش از یک میلیون سایت با موضوع خودکشی در جهانِ وب وجود دارد. به هنگام نوشتن این فصل، جست‌وجوگر گوگل، بیش از 98 میلیون نتیجه، راجع به خودکشی نشان داد.
بیشتر...
-
تأثیر سبک زندگی بر میزان زایمان زودرس
زایمان زودرس یکی از دلایل اصلی مرگ و میر دوران نوزادی است که هر ساله خسارات فراوان مالی، اجتماعی، روانی و عاطفی را ایجاد می کند. اگرچه علت اصلی بروز زایمان زودرس ناشناخته است ...
بیشتر...
-
کودک‌آزاری در عرصه قانون و سیاست
کودک‌آزاری به‌عنوان یـکی از مـهم‌ترین‌ آسیب‌های‌ اجتماعی‌، تحت‌تأثیر طیف‌ گسترده‌ای از عوامل سیاسی، اقتصادی، اجـتماعی و فرهنگی به‌‌وقوع‌ می‌پیوندد. متأسفانه در سطح اغلب پژوهش‌های صورت‌گرفته در این حوزه، پژوهشگران‌ مطالعات خود را محدود به‌...
بیشتر...
-
خودکشی از منظر اسلام
از منظر اسلام خودکشی عملی حرام و گناهی بزرگ به‌شمار می‌آید. در ادامه به‌صورت مختصر به بیان دیدگاه قرآن و روایات در این‌باره پرداخته می‌شود.
بیشتر...
-
کودک‌آزاری از منظر اسلام
از نظر اسلام، خشونت و آزار و به‌طورکلی به‌کارگیری روش‌هایی‌ که‌ به‌ ضرر جسمى و مالى دیگران منجر می‌شود‌، اِعمال‌ روش‌های‌ خشن‌، به‌خصوص‌ در رابطه با مسائل تـربیتى و در رابطه با انسان‌هایی که خداوند به آنان شخصیت و کرامت عطا فرموده، از جمله کودک ...
بیشتر...
-
بی تحرکی جسمانی و سبک زندگی بی حرکت
بی تحرکی جسمانی یا نداشتن فعالیت بدنی منظم؛ چهارمین عامل خطرساز مرگ و میر جهانی می باشد که 6% از مرگ و میر در سطح جهان را شامل می شود و به طور تقریبی 2/3 میلیون مرگ و میر در هر سال به این علت می باشد.
بیشتر...
-
بررسی سبک زندگی در ساکنین شهر سبزوار
زمینه و هدف: سبک زندگی روشی است که فرد در طول زندگی انتخاب کرده و از عوامل بسیار مهم در سلامت جسم و روان آدمی به شمار می آید و متأثر از فرهنگ، نژاد، مذهب، عوامل جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی، عقاید و باورهاست.
بیشتر...
-
بررسی سبک زندگی بیماران قلبی و عروقی
هدف، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های غیر عفونی هستند که توسط عوامل متعدد ایجاد می شوند که یکی از این مهم ترین آنها، سبک زندگی ناسالم است. با توجه به گزارش سازمان جهانی بهداشت هر ساله 6//16 میلیون نفر بر اثر بیماری های قلبی و عروق فوت می کنند.
بیشتر...
-
سبک زندگی و مدیریت بدن
سبک زندگی و مدیریت بدن از مفاهیم مهم جامعه شناسی معاصر است. این مطالعه سعی در بررسی رابطه ای این دو مفهوم دارد. در این پژوهش پس از بررسی مطالعات نظری و تجربی موجود، نظریه ترکیبی مبتنی بر نظریه گیدنز ساخته شد.
بیشتر...
[2 3 4 5 6 7 8 9 ]   صفحه بعدی >>