X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 30 مهر 1397
کرسی آزاد اندیشی ارائه نظر "عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی"
به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی؛ اولین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
پنج شنبه 19 مهر 1397
دیدار و گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری
دکتر محمدتقی فعالی ریاست محترم مؤسسه فرهنگی هنری سبک‌زندگی آل‌یاسین با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفتگو کردند.
پنج شنبه 19 مهر 1397
سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح سه حوزه
بیست و سومین جلسه شورای علمی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین با حضور اعضاء تشکیل شد.
شنبه 7 مهر 1397
تعیین موضوعات کرسی های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی در سال 1397
26 موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی مورد تصویب کمیسیون کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه قم قرار گرفت. برخی از این موضوعات به شرح زیر است:
چهارشنبه 4 مهر 1397
اتمام ترجمه و تعلیقه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده فرهنگ‌ها»
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کار ترجمه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها؛ پیشینه و چشم‌انداز جدید» رو به پایان است.
> مقالات > مقالات > فرهنگ ازدواج
-
راهکارهای پیشگیری از طلاق
راهکارهایی که به‌عنوان پیشگیری می‌توان به آن‌ها اشاره کرد در سه بخش قابل‌بیان است؛ توصیه‌های اسلامی، راهکارهایی به نهادها و سازمان‌های دولتی و تکنیک‌های ارتباطی
بیشتر...
-
طلاق از دیدگاه اسلام
واقعیتی که باید اینجا بدان اعتراف کرد این است که خانواده حریمی است که در تشکیل و دوام آن راهکارهای عاطفی و اخـلاقی مـؤثرتر از راهـکارهای حقوقی است و این همان ارمغان بزرگ فرهنگ اسـلامی اسـت؛
بیشتر...
-
سبک زندگی و فرهنگ ازدواج
فرهنگ غالب در هر جامعه‌ای نقش بسیار سازنده در نحوه و سبک زندگی افراد ایفا می‌کند. ازدواج هم به عنوان مهم‌ترین رویداد زندگی تحت تأثیر مستقیم فرهنگ و ارزش‌های حاکم بر جامعه است.
بیشتر...
-
سبک زندگی و فرهنگ ازدواج
فرهنگ غالب در هر جامعه‌ای نقش بسیار سازنده در نحوه و سبک زندگی افراد ایفا می‌کند. ازدواج هم به عنوان مهم‌ترین رویداد زندگی تحت تأثیر مستقیم فرهنگ و ارزش‌های حاکم بر جامعه است.
بیشتر...
-
پیامدها و آثار طلاق
از میان کلیه مشکلات اجتماعی هیچ‌یک به‌اندازه طلاق آثار بلندمدت ندارد. همچنین حل علل و پیامدهای طلاق دشوارترین موضوع در میان همه مشکلات اجتماعی است.
بیشتر...
-
علل، عـوامل و زمینه‌های طلاق در جامعه
شــرایط، چالش‌ها و تهدیدهای مـوجود می‌توانند تســهیل‌کننده و زمینه‌ساز گســترش پدیده طلاق در سـطح جـامعه بـاشــند و درصورتی‌که در برنامه‌ریزی‌های اجتماعی موردتوجه قــرار نگیرند، همچنان با روند رو به رشــد این پدیده روبه‌رو خواهیم بود.
بیشتر...
-
جشن طلاق
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور در اولین جلسه شورای اجتماعی در سال ۹۵، پنج آسیب اصلی کشور را تشریح کرد. وی در تشریح این پنج آسیب اولویت‌دار گفت:‌ حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و اجتماعی و موضوعاتی تحت عنوان نقاط حاد و آسیب‌پذیری که بیش از میانگین کشور هستند، این پنج اولویت را تشکیل می‌دهند.
بیشتر...
-
تحلیل جامعه شناختی افزایش سن ازدواج؛ با تاکید بر عوامل فرهنگی
تشكيل خانواده از طريق ازدواج، در همه جوامع و اديان آسماني و بشري، نقش بسزايي در سلامت و بهداشت افراد و جامعه داشته، منشأ زاد، ولد و بقاء و تداوم نسل مي باشد.
بیشتر...
-
انواع و اقسام طلاق
بر اساس شریعت شیعه، طلاق بر دو نوع رجعی و بائن تقسیم‌بندی می‌شود؛ اما در مطالعات جدید تقسیم‌بندی دیگری شکل گرفته است که در ادامه به‌تفصیل به شرح آن خواهیم پرداخت
بیشتر...
-
طلاق در جوامع و ادیان مختلف
صاحب‌نظران معتقدند خانواده از نخستین نظام‌های نهادی عمومی و جهانی است که برای رفع نیازمندی‌های حـیاتی و عـاطفی انسان و بقای جامعه ضرورت تام دارد.
بیشتر...
[2 3 4 ]   صفحه بعدی >>