X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 30 مهر 1397
کرسی آزاد اندیشی ارائه نظر "عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی"
به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی؛ اولین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «عرصه‌های فقهی در تدوین فرهنگ رانندگی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
پنج شنبه 19 مهر 1397
دیدار و گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری
دکتر محمدتقی فعالی ریاست محترم مؤسسه فرهنگی هنری سبک‌زندگی آل‌یاسین با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفتگو کردند.
پنج شنبه 19 مهر 1397
سرفصل‌های رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح سه حوزه
بیست و سومین جلسه شورای علمی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین با حضور اعضاء تشکیل شد.
شنبه 7 مهر 1397
تعیین موضوعات کرسی های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی در سال 1397
26 موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی پژوهشکده سبک‌زندگی اسلامی مورد تصویب کمیسیون کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه قم قرار گرفت. برخی از این موضوعات به شرح زیر است:
چهارشنبه 4 مهر 1397
اتمام ترجمه و تعلیقه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده فرهنگ‌ها»
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کار ترجمه کتاب «سبک‌های زندگی و خرده‌فرهنگ‌ها؛ پیشینه و چشم‌انداز جدید» رو به پایان است.
> مقالات > مقالات
-
نقش سلامت قلب در سبک زندگی از منظر قرآن کریم
ابعاد وجودی انسان، متعدد است و شریف ترین آنها، قلب یا دل او است، بنابراین وقتی خداوند می خواهد به او عنایت کند و انسان را مورد خطاب قرار دهد، با این بعد وجودی او ارتباط برقرار می کند؛
بیشتر...
-
اسباب‌بازی؛ راهکارها و اقدام‌ها
مشکلات تولید اسباب‌بازی در ایران، فراتر از مسائلی است که یک کالای کاملاً اقتصادی با آن رو به‌رو است. در تولید اسباب‌بازی، به‌عنوان یک کالای فرهنگی، از یک‌سو باید چشم به شرایط اقتصادی دوخت و از سوی دیگر باید به نکات روان‌شناختی، جنبه‌های آموزشی و پرورشی و ملاحظات فرهنگی و اجتماعی توجه کرد.
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری از طلاق
راهکارهایی که به‌عنوان پیشگیری می‌توان به آن‌ها اشاره کرد در سه بخش قابل‌بیان است؛ توصیه‌های اسلامی، راهکارهایی به نهادها و سازمان‌های دولتی و تکنیک‌های ارتباطی
بیشتر...
-
تدابیر و شیوه‌های مداخلاتی در زمینة همسرآزاری در ایران
منابع اجتماعی در حوزه آسیب‌های اجتماعی به کلیه ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی موجود در جامعه اشاره دارد که با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌های تخصصی مرتبط با گروه هدف و موضوعات مربوطه به ارتقاء کیفیت زندگی مردم و توسعه شاخص‌های سلامت اجتماعی در حوزه‌های مربوطه می‌پردازند.
بیشتر...
-
سبک زندگی اقتصادی در جامعه قرآنی و جامعه غربی
سبک زندگی در جامعه قرآنی، از نظر اهداف، مبانی جهان بینی و انسان شناختی تفاوت هایی بنیادین با سبک زندگی غربی دارد. تمایز در اهداف و مبانی، در سبک زندگی اقتصادی نیز تأثیر مستقیم خود را بر رفتارهای افراد بر جای می نهد، به گونه ای ...
بیشتر...
-
باربی و سبک زندگی
عروسک دارای تأثیرگذاری فرهنگی، تربیتی و اخلاقی است. کودکان به‌طور غیرمستقیم از عروسک‌های خود، الگو و سرمشق می‌گیرند و از آموزه‌های نهانی آن‌ها تبعیّت و پیروی می‌کنند.
بیشتر...
-
بررسی ارتباط سبک زندگی با کیفیت خواب در زنان یائسه
سبک زندگی یکی از عوامل موثر بر سلامت است و در صورتی که ناسالم باشد، می تواند باعث بروز بیماری و ایجاد مشکلات مزمن در زنان یائسه شود. مطالعه حاضر با هدف تعیین ارتباط سبک زندگی با کیفیت خواب در زنان یائسه انجام شد.
بیشتر...
-
تاریخچة مدگرایی در غرب و ایران
در جوامع ابتدایی که هنوز طبقه‌های اجتماعی شکل نگرفته بود و رقابت‌های اقتصادی وجود نداشت، زنان و مردان، بدنشان را رنگ‌آمیزی و زینت می‌کردند، اما نه برای زیبایی. در آن زمان، همة افرادی که به‌دلیل قرابت، متعلق به گروه مشخصی بودند، خود را به شکلی خاص، «نشانه‌گذاری» می‌کردند
بیشتر...
-
اینترنت و خودکشی
اینترنت حاوی مطالب گسترده و متنوعی درباره بحث خودکشی است. بیش از یک میلیون سایت با موضوع خودکشی در جهانِ وب وجود دارد. به هنگام نوشتن این فصل، جست‌وجوگر گوگل، بیش از 98 میلیون نتیجه، راجع به خودکشی نشان داد.
بیشتر...
-
اصول فرزندپروری در سبک زندگی اهل بیت(ع)
هدف پژوهش عبارت بود از استخراج اصول فرزندپروری در سبک زندگی اهل بیت(ع)، به این منظور از روش تحلیل نظری رفتار و گفتار آنان، به عنوان الگوی رفتاری استفاده شد.
بیشتر...
[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>